Rośliny ozdobne dobrze jest kupować w punktach sprzedaży takich jak , rośliny tam są lepszej jakości, a dodatkowo, często kosztują mniej. Dzisiaj ogrodach i stylach ogrodowych.

Jak dbać o ogród

Pielęgnacja ogrodu potrafi być bardzo relaksującym zajęciem dla każdego kto ma trochę wolnego czasu.
Satysfakcja płynąca z opieki nad, bądź co bądź, żywymi roślinami jest bardzo duża.

Do tego wszyscy będą zazdrościć na pięknego ogrodu, a my będziemy mogli spędzać w nim czas, relaksując się i napawając naturą. Tak na prawdę opieka nad ogrodem wcale nie wymaga mnóstwa wolnego czasu, a prowadzone regularnie prace pozwalają na dobre rozdysponowanie zarówno naszymi siłami jak i czasem, który możemy na to poświęcić.

Ogrodnictwo w Wikipedii

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze.
W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo.
Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo

O sadzonce w Wikipedii

Public/images/001.jpg
Sadzonka, odnóżka ? fragment rośliny (część pędu, korzenia, liść lub jego część), zdolny do rozrostu w nową, w pełni funkcjonalną roślinę.

Stosowanie sadzonek jest jednym ze sposobów rozmnażania wegetatywnego1.

Sadzonkowanie jest stosowane głównie w sadownictwie i innych działach ogrodnictwa.
Czasem mianem sadzonek określa się także wyjęte z gleby i przygotowane do przesadzenia w inne miejsce siewki roślin2. W zależności od materiału użytego do sadzonkowania rozróżnia się sadzonki: zielne, półzdrewniałe i zdrewniałe.
W zależności od miejsca pozyskania wyróżnia się sadzonki: pędowe (w tym wierzchołkowe), korzeniowe i liścioweŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sadzonka
.
Dodane: 01-09-2016 07:34

Tagi: krzewy szkółka ogród ogrody drzewka krzewy ozdobne

Widok do druku:

Drukuj