Jeśli ciągle czujesz się przybity i smutny, zajrzyj koniecznie tutaj =>

Nie waż się mieć depresji przy takim stanie konta!

leczenie depresji warszawa leczenie depresji warszawaDepresja często dopada ludzi, w których nigdy nikt by nie pomyślał, że coś takiego może im się przytrafić. Przecież powinni być szczęśliwi, mają ugruntowaną pozycję zawodową, spore wpływy na koniec, dom, rodzinę i perfekcyjne życie.

Jednak za tym idealnym obrazkiem często kryje się przemęczenie, bardzo duży stres, wielka odpowiedzialność i życie pod presją.

Dlatego takim ludziom jest paradoksalnie trudniej, bo nie mogą znaleźć zrozumienia.

Ale jak to, jak możesz mieć depresję , NIE MASZ POWODU!!!.

To jest bardzo krzywdzące podejście, o czym na własnej skórze przekonali się ci bardziej znani, gdy podzieli się ze światem informacją o swojej chorobie. Oprócz pozytywnych reakcji, sporo było wręcz oburzenia. Nie osądzajmy ludzi, naprawdę status materialny nie daje ochrony przed depresją.

Depresja - jedno słowo, wiele znaczeń

Różne znaczenia i wyjaśnienia terminu "depresja" dzięki Wikipedii:
Terminy takie, jak zaburzenie depresyjne, są stopniowo wypierane przez pochodzący z amerykańskiej klasyfikacji DSM-IV termin ?duża depresja? (ang.

major depression), którego odpowiednikiem w europejskiej, obowiązującej w Polsce klasyfikacji ICD-10 jest termin ?epizod depresyjny?.

Należy jednak zaznaczyć, że choć zakresy znaczeniowe wymienionych określeń zachodzą na siebie, nie są one w pełni równoznaczne i zostały stworzone dla różnych celów. Epizod depresyjny może wystąpić zarówno w przebiegu choroby afektywnej jednobiegunowej (zaburzenia depresyjnego nawracającego), jak i rzadszej choroby afektywnej dwubiegunowej ? dlatego mówi się odpowiednio o depresji jednobiegunowej lub o depresji dwubiegunowej. Termin ?depresja? jest również stosowany w innym, szerszym znaczeniu: zespołu (ang.
syndrome) objawów depresyjnych, czyli zespołu depresyjnego.

Poza zaburzeniami afektywnymi zespoły depresyjne mogą występować także w przebiegu innych zaburzeń psychicznych, m.in.

nerwicowych, psychotycznych, zaburzeń odżywiania, jednak tylko u niewielkiej części osób oznacza to współwystępowanie epizodu dużej depresji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_depresyjne

Nie stresuj się

Stres - niby się już tak bardzo do niego przyzwyczailiśmy, a jednak chyba nadal nie doceniamy jego konsekwencji.
Czym może się skończyć życie pod ciągłą presją? To zależy.
Od tego jak bardzo jesteśmy podatni na stres i jak reaguje na niego nasz organizm.
Istotnym czynnikiem jest też wiek i ogólny styl życia.
Stres może doprowadzić do depresji, jeśli jest długotrwały i silny.
Może spowodować raka, czy zawał serca. Dlaczego? W stresie nasze ciało zachowuje się, jakbyśmy byli zagrożeni - zwiększa się wydzielanie hormonów (takich jak adrenalina) które pozwalają wycisnąć z naszych ciał więcej.
Jednak - to się sprawdza, jeśli trwa krótko, a jak zagrożenie mija, to nasz organizm się uspokaja.
W stresie jednak nie mija, a utrzymywanie organizmu w ciągłej pełnej gotowości ma fatalny wpływ na jego zdrowie.
.