Kupowanie zabawek dla dziecka to nie taka łatwa sprawa.
Co wybrac?

Zabawkowe ciekawostki - huśtawki

zabawki drewniane sklep internetowy zabawki drewniane sklep internetowy
Huśtawka występuje w wielu różnych odmianach.
Ze względu na konstrukcję można wyróżnić następujące typy: huśtawka działająca na zasadzie dźwigni o równych ramionach, na końcach których umieszczone są siedziska, przeznaczona dla dwóch osób huśtawki wahadłowe, z wiszącym elementem ruchomym: z pojedynczym siedziskiem, "krzesełkiem" z siedziskiem w postaci "ławeczki" dla kilku osób, tzw. huśtawka ogrodowa z dwoma siedziskami umieszczonymi naprzeciw siebie, tzw.

huśtawka parkowa najprostsza konstrukcja, zawieszona na jednej lub dwóch linach lub łańcuchach, z siedziskiem zrobionym z deski lub opony Huśtawki najczęściej montowane są na osiedlowych placach zabaw, w ogrodach jordanowskich i parkach.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hu%C5%9Btawka

O pochodzeniu zabawek - domek dla lalek

Domek dla lalek (pokój, izba) to miniaturowa replika domu lub mieszkania służąca do zabawy najczęściej dziewczynkom. Tradycyjnie domki i ich wyposażenie były wykonywane z drewna, z czasem też używano do ich wykonania metali, płyty pilśniowej i tworzywa sztucznego. Historia domków dla lalek sięga już starożytności. Dawne miniaturowe gospodarstwa z mebelkami i wyposażeniem znajdowane są w wykopaliskach oraz grobach dzieci1.
Mebelki wykonywano wtedy z gliny, cyny, brązu, czasami ze srebra2.

Najstarsza znana budowla tego typu pochodzi z roku 1558, kiedy to Albrecht V Bawarski zamówił dla swojej córki prezent, którym był domek dla lalek.

Nie przypominał on wtedy zabawki, lecz precyzyjnie wykonane małe dzieło sztuki z kunsztownie wykonanymi miniaturkami rezydencji książęcej. Wyrób domków w Europie przeżywał rozkwit w wieku XVIII i I połowie XIX wieku.
Najpiękniejsze z nich powstały w Niemczech, gdzie pełniły rolę "zabawek edukacyjnych".

Modne były też w Anglii, Holandii, Francji i we Włoszech.

Właśnie we Włoszech przy okazji obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem2.
konstruowano całe "miasta lalek", a w szczególności znane szopki neapolitańskie, które często były dziełem najlepszych włoskich architektów, rzeźbiarzy i złotników. Pod koniec XIX wieku oprócz domków lalek bardzo popularne stały się miniaturowe pojedyncze pokoje (zwłaszcza kuchnie) składające z trzech ścian, podłogi i wyposażenia takie jak: meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Dopiero po II wojnie światowej, domki produkowano w fabrykach na znacznie większą skalę.

Wcześniej produkcją zajmowali się głównie rzemieślnicy.

W latach 50. XX wieku, typowe sprzedawane zestawy to domy wykonane z blachy, pomalowane i umeblowane sprzętami z plastiku.
Niskie koszty produkcji domków sprawiły, że stały się one dostępne dla większości dziewcząt z rozwiniętych krajów Europy Zachodniej, szczególnie tych które po II wojnie światowej nie borykały się z odbudową kraju.
Na początku XXI wieku japońska firma produkująca zabawki wykonała dom dla lalek z prawdziwym telewizorem. Miniaturowy odbiornik wielkości znaczka pocztowego odbierał kilka kanałów

Najpopularniejsze naturalne zabawki wybierane przez rodziców

Wśród bogatej oferty sklepów z zabawkami możemy znaleźć bardzo bogaty asortyment odnośnie zabawek z drewna.

Ten naturalny materiał stał się bardzo popularny w ostatnich latach.

Co prawda, zabawki z drewna dla dzieci mogą mieć o wiele prostsze kształty niż zabawki z tworzywa sztucznego, ale nie brakuje różnorodności w tym asortymencie.
Możemy zakupić zatem nie tylko drewniane klocki, zabarwione na najróżniejsze kolory, ale na przykład kolejki czy inne pojazdy wykonane właśnie z drewna.
Natomiast dla dziewczynek możemy kupić drewniane puzzle czy inne, temu podobne zabawki.
Drewniany asortyment jest coraz bardziej różnorodny, ponieważ producenci takich zabawek zauważyli, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu produkty. .