wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków

Renomowana na pewno pomoże obniżyć cenę rehabilitacji, gdyż zakup takiego sprzętu może kosztować kilkaset złotych.
Dzisiaj o urazach i powrocie do zdrowia.

Czy warto wypożyczać sprzęt do rehabilitacji?

Każdy uraz bardziej lub mniej poważny prawie na pewno skończy się na rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia szybko i sprawnie.
Niestety często jest tez potrzebny dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny, aby móc bez przeszkód owa rehabilitację przeprowadzić.

Przy złamaniu nogi kule będą niezbędne, aby jako tako poruszać się w domowym zaciszu, a koszt zakupu kul może osiągnąć nawet 200 zł, więc nie jest to tania rzecz. Na szczęście są wypożyczalnie takiego sprzętu, gdzie można wypożyczyć dany sprzęt na wybrany czas.

W takim przypadku koszt wypożyczenia kul an 2 miesiące nie przekroczy 50 zł, a zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na zakup żywicznego gipsu, który jest dużo lepszy od tego refundowanego przez NFZ.

Urazy i ich rodzaje oraz dobór rehabilitacji

Rodzajów i typów urazów jest bardzo dużo, od skręceń przez złamania proste po złamania otwarte, aż po rozległe obrażenia całego ciała.
To właśnie od rodzaju urazu zależy dalszy proces leczenia i ewentualnej rehabilitacji.

W przypadku skręceń rzadko dostaje się skierowanie na rehabilitację, jednak w przypadku złamań i trudniejszych urazach takie skierowanie powinniśmy otrzymać od lekarza prowadzącego.

Przy użyciu odpowiedniego sprzętu i procesu rehabilitacji powrót do zdrowia jest możliwy w większości przypadków, gdy nie jest uszkodzony rdzeń kręgowy, ale nawet i w takich przypadkach czasami udaje się odzyskać sprawność.

Rodzaje ortez w Wikipedii

wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków
Wśród stabilizatorów wyróżnić można: ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (? kołnierz ortopedyczny) ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa (? gorset ortopedyczny) ortezy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa ortezy dłoni ortezy stawu barkowego ortezy stawu łokciowego w tym ortezy odwodzące barku ortezy stawu biodrowego w tym ortezy odwiedzeniowe ortezy stawu skokowego ortezy stawu kolanowegoŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza
.