wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków

Renomowana na pewno pomoże obniżyć cenę rehabilitacji, gdyż zakup takiego sprzętu może kosztować kilkaset złotych.

Dzisiaj o urazach i powrocie do zdrowia.

Czy warto wypożyczać sprzęt do rehabilitacji?

wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków Każdy uraz bardziej lub mniej poważny prawie na pewno skończy się na rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia szybko i sprawnie.
Niestety często jest tez potrzebny dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny, aby móc bez przeszkód owa rehabilitację przeprowadzić.
Przy złamaniu nogi kule będą niezbędne, aby jako tako poruszać się w domowym zaciszu, a koszt zakupu kul może osiągnąć nawet 200 zł, więc nie jest to tania rzecz. Na szczęście są wypożyczalnie takiego sprzętu, gdzie można wypożyczyć dany sprzęt na wybrany czas.
W takim przypadku koszt wypożyczenia kul an 2 miesiące nie przekroczy 50 zł, a zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na zakup żywicznego gipsu, który jest dużo lepszy od tego refundowanego przez NFZ.

Urazy i ich rodzaje oraz dobór rehabilitacji

Rodzajów i typów urazów jest bardzo dużo, od skręceń przez złamania proste po złamania otwarte, aż po rozległe obrażenia całego ciała.
To właśnie od rodzaju urazu zależy dalszy proces leczenia i ewentualnej rehabilitacji.
W przypadku skręceń rzadko dostaje się skierowanie na rehabilitację, jednak w przypadku złamań i trudniejszych urazach takie skierowanie powinniśmy otrzymać od lekarza prowadzącego.

Przy użyciu odpowiedniego sprzętu i procesu rehabilitacji powrót do zdrowia jest możliwy w większości przypadków, gdy nie jest uszkodzony rdzeń kręgowy, ale nawet i w takich przypadkach czasami udaje się odzyskać sprawność.

Rodzaje ortez w Wikipedii

Wśród stabilizatorów wyróżnić można: ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (? kołnierz ortopedyczny) ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa (? gorset ortopedyczny) ortezy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa ortezy dłoni ortezy stawu barkowego ortezy stawu łokciowego w tym ortezy odwodzące barku ortezy stawu biodrowego w tym ortezy odwiedzeniowe ortezy stawu skokowego ortezy stawu kolanowegoŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza
.