aluro

Dobór mebli do stylu jest wysoce istotny.
Meble z pewnością nadadzą wnętrzu właściwego stylu.
Krótko na temat wystroju w stylu prosto z Prowansji.

Dekoracje w stylu prowansalskim

aluro Wszyscy właściciele nowych domów, którzy przywiązują dużą wagę do sposobu ich urządzenia starają się wybrać spośród dostępnych stylów taki, który będzie im najbardziej odpowiadał i nada ich domowi właściwego charakteru.

W biurze projektowym dowiedzą się, jakie style aranżacji wnętrz mogą najbardziej pasować do ich domu, a także poznają praktyczne sposoby na rozjaśnienie pomieszczeń domowych.

Wiele z takich osób przekona się, że najlepszym sposobem na rozjaśnienie wnętrza jest udekorowanie go według zasad stylu prowansalskiego.
Dzięki temu w takim pomieszczeniu pojawią się różnego rodzaju lampy, zielone i kolorowe poduszeczki oraz stylowe obrazy.
Podstawową zaletą stylu prowansalskiego jest fakt, że wnętrza urządzone według tego stylu są jasne, przestronne, a jednocześnie kolorowe.

Funkcje i przeznaczenie mebli z Wikipedii

Funkcja według sposobu użytkowania: do pracy i spożywania posiłków ? np.
stół, biurko do leżenia i wypoczynku ? np.
leżanka, łóżko do siedzenia ? np.
krzesło, fotel do przechowywania przedmiotów ? np.
szafa, komoda uzupełniające i pomocnicze ? np.

podnóżek, kwietnik wielofunkcyjne ? np.

meblościanka, półkotapczan Przeznaczenie według miejsca użytkowania np.: kościelne ? ambona, konfesjonał, stalle sklepowe ? lada, kontuar, regał restauracyjne ? bufet, bar, szynkwas, szkolne ? ławka szkolna, katedra = mównica, biurowe ? regał, biurko koszarowe ? prycza, okrętowe ? koja, mieszkaniowe ? bieliźniarka, krzesło, tapczan hotelowe ? łóżko, szafaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble

Charakterystyka stylu prowansalskiego

Wykonywaniem projektów wnętrz w stylu prowansalskim zajmują się biura projektowe, które w swoim ofercie posiadają możliwość wykonania na życzenie swoich klientów nawet najbardziej egzotycznych projektów.

Na styl prowansalski decydują się osoby, które dużo podróżują po Europie i znają różne style dekoracji wnętrz. Styl prowansalski charakteryzuje się tym, że dominują w nim jasne, a jednocześnie zielone kolory, kojarzące się z radością i zabawą w gronie przyjaciół.

Na styl prowansalski można urządzać wszystkie domowe pomieszczenia, w tym kuchnie i pokoje gościnne. W takich kuchniach można układać jasne płytki, a do tego malować ściany na jasne kolory, a gdzieniegdzie umieszczać różne drobiazgi w zielonych kolorach.

.

Dodane: 24-08-2016 15:26

Tagi: meble francja styl wnętrza Prowansja aluro

Widok do druku:

aluro