Wynajem to ryzyko

Dodane: 04-03-2014 08:55
Wynajem to ryzyko Ostatnimi czasy dość głośno o nowym państwowym programie "Mieszkanie dla Młodych". Istotą tego programu ma być pomoc młodym ludziom w usamodzielnieniu się, dzięki preferencyjnym warunkom zakupu nieruchomości. mieszkania szczecin sprzedaż Ten program powstał jako "wypełniacz" dla "Rodziny na swoim",...Ostatnimi czasy dość głośno o nowym państwowym programie "Mieszkanie dla Młodych". Istotą tego programu ma być pomoc młodym ludziom w usamodzielnieniu się, dzięki preferencyjnym warunkom zakupu nieruchomości. mieszkania szczecin sprzedaż

Ten program powstał jako "wypełniacz" dla "Rodziny na swoim", który zakończono już jakiś czas temu. "Mdm" mimo bardzo szczytnych celów, nie jest zbyt dobrze odbierany przez wielu specjalistów, obserwujących nasz rynek nieruchomości.

Sęk w tym, że objęte państwowym dofinansowaniem mają być wyłącznie mieszkania na rynku pierwotnym. I to tylko w określonych dla każdego miasta widełkach cenowych. Wielu komentatorów widzi tutaj ukłon rządu w stronę deweloperów, ale sama branża aż tak zachwycona, najnowszym projektem rządzących, nie jest.

Problem polega też na tym, że aby w ogóle dostać jakiekolwiek wsparcie, trzeba wziąć kredyt hipoteczny. No i sama wysokość dopłaty nie powala - dostać można maksymalnie 15% wartości nieruchomości (warunkiem jest posiadanie dziecka i w perspektywie następnych lat, posiadanie kolejnego dziecka).

Do tego tematu jeszcze wrócę.Na temat mieszkania szczecin sprzedaż to też niezłe źródło Jeśli mowa o mieszkania szczecin sprzedaż to wspomnę też o innych źródłach. mieszkania szczecin sprzedaż - też dobry W temacie mieszkania szczecin sprzedaż warto poczytać również pozostałe informacje.