Wynajem jako inwestycja

Dodane: 05-04-2014 08:04
Wynajem jako inwestycja Własne mieszkanie jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą wreszcie mieć swoje cztery ściany. Ale zakup nieruchomości jest trudnym procesem - wielu decyduje się na kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się "od ręki"), wielu trudno jest podjąć dobrą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy od dewelopera? mieszkania szczecin sprzedaż Jeżeli wiemy już jakiego mieszkania chcemy...Własne mieszkanie jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą wreszcie mieć swoje cztery ściany. Ale zakup nieruchomości jest trudnym procesem - wielu decyduje się na kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się "od ręki"), wielu trudno jest podjąć dobrą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy od dewelopera? mieszkania szczecin sprzedaż

Jeżeli wiemy już jakiego mieszkania chcemy (metraż, lokalizacja, itp), to powinniśmy podjąć trudną decyzję - czy chcemy mieszkania z rynku wtórnego, czy też od dewelopera?

Przyjrzyjmy się wadom i zaletom obu opcji. Za rynkiem wtórnym będzie przemawiać cena - takie mieszkania najczęściej są zdecydowanie tańsze, zajmują też atrakcyjne lokalizacje. Jednak są też minusy - stare budownictwo, które rzadziej lub częściej nie spełnia obecnych norm i duża kwota z czynszu musi być przeznaczona na remont, czy również stan mieszkania - zdarza się że trzeba przeprowadzić remont generalny, łącznie z instalacjami i wymianą okien. Finalnie może wyjść, że atrakcyjne cenowo mieszkanie na rynku wtórnym, nie jest już tak atrakcyjne. Kwestia lokalizacji to inny temat, ale mieszkania mieszczące się dalej od centrum, także mogą być atrakcyjne, jeśli komunikacja jest dobra - blisko przystanek autobusowy, dużo linii i dobry dojazd, to czynniki, które trzeba przemyśleć.

Mieszkania deweloperskie wymagają najczęściej wykończenia, jednak nie trzeba ingerować w instalacje i inne kosztowne rzeczy. Często lepiej jest z bezpieczeństwem na takich osiedlach, nie ma też ryzyka patologicznego sąsiedztwa. Często mieszkańcami są młode rodziny, z małymi dziećmi.

Ogólnie - nie jest to łatwa decyzja, ponieważ każdy ma inne wymagania i priorytety. Warto dobrze się zastanowić, co jest dla nas najważniejsze.Na temat mieszkania sprzedaż szczecin to też niezłe info Znazlazłem także mieszkania szczecin sprzedaż Znazlazłem także rynek pierwotny szczecin Wpis inspirowany jest również rynek pierwotny szczecin