Zasada działania potencjometru

Podnośnik szyb sklep Podnośnik szyb sklep
Współczesny potencjometr cyfrowy jest w rzeczywistości zespołem wielu (np.
100) rezystorów i przełączników CMOS.
Logiczne układy sterujące włączają odpowiednie klucze odpowiednio do zawartości licznika.
W praktyce w strukturze znajduje się od 16 do 256 przełączników, a rezystorów zawsze o jeden mniej.
Jeśli wszystkie rezystory składowe są jednakowe, uzyskuje się potencjometr o charakterystyce liniowej.
Do regulacji głośności w urządzeniach audio lepiej nadają się układy, w których rezystory mają różne wartości, a wypadkowa charakterystyka regulacji ma charakter logarytmiczny (ściślej wykładniczy). Przewaga układu cyfrowego nad tradycyjnym potencjometrem, polega na braku jakichkolwiek trzasków, zakłóceń lub szumów charakterystycznych dla potencjometrów mechanicznych, szczególnie tych tanich, o nie najlepszej jakości.
Ponadto potencjometr cyfrowy zapewnia idealną powtarzalność ustawień, jednak za cenę ograniczenia płynności regulacji do skończonej liczby kroków. Układ potencjometru cyfrowego znajduje zastosowanie w sprzęcie audio, takim jak wzmacniacze lub miksery.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjometr

Opłacalny sposób na naprawienie auta

Aby samochód został naprawiony szybko i komfortowo, powinniśmy trochę się postarać i znaleźć osobę, która zajmie się tym w odpowiedni sposób.
Zazwyczaj takich specjalistów odnajdziemy oczywiście w serwisach mechanicznych, jednak warto oczywiście wybierać tylko te sprawdzone, które mogą zapewnić nam wysoką jakość usług oraz bezpieczeństwo.

Aby taki właśnie warsztat odszukać, należy popytać o radę naszych znajomych, a jeśli to nie wystarczy, dobrze będzie poszukać dodatkowych informacji w Internecie.

To właśnie tam możemy poczytać różne opinie oraz porady, dzięki którym bez problemu podejmiemy najbardziej opłacalną decyzję i pozbędziemy się dodatkowych kłopotów.

Czy zawsze warto oddać samochód do serwisu?

Niektóre usterki naszych samochodów wymagają od nas nie lada wysiłku i konieczne jest wtedy oddanie samochodu do odpowiedniego serwisu.
W przypadku wielu awarii niezbędne są specjalistyczne części, których nie posiadamy, jednak czasem nie będziemy musieli podejmować aż takich czynności. W wielu przypadkach drobne awarie możemy naprawić samodzielnie, a wystarczy jedynie, że zapewnimy sobie kogoś do pomocy i będziemy mieć odpowiednie narzędzia.

Takie własnoręczne naprawy pozwalają nam rozwijać nasze umiejętności, a poza tym jeśli usterka jest naprawdę mała, nie ma sensu marnować czasu na pozostawianie samochodu w warsztacie.

Sami często naprawimy niektóre rzeczy o wiele szybciej i bez zbędnych dodatkowych wydatków..

Widok do druku:

Podnośnik szyb sklep