Jak pozbyć się insektów z domu?

Pluskwa domowa - kilka faktów

zwalczanie pluskiew warszawa zwalczanie pluskiew warszawa
Pluskwa domowa (Cimex lectularius) ? gatunek owada należący do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, rodziny pluskwowatych.
Żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych, w tym człowieka. Była prawie wytępiona w krajach rozwiniętych (z użyciem DDT), ale współcześnie obserwowany jest jej powrót.
Potrafi być uciążliwa w warunkach domowych, często poprzez aktywność nocą w łóżkach. Owady żyją w środowisku ludzkim.
Najczęściej można je spotkać w spojeniach łóżek, tapczanów, w szczelinach ścian, pod ramami obrazów, na wyściełanych częściach mebli, zasłonach i żaluzjach. Pluskwa w dolnej partii ciała ma gruczoł, który produkuje oleisty płyn, kiedy owad jest zaniepokojony.

Jego woń jest podobna do zapachu wegetującej kolendry siewnej2 lub gnijących malin.

Może on pomóc w rozpoznaniu, czy dom jest zasiedlony przez pluskwy. Należy dokładnie zagipsować wszelkie szczeliny i otwory w ścianach.
Żywe osobniki oraz ich jaja należy zabić, stosując myjkę parową. Wytwarza ona z wody gorącą parę, która zabija pluskwy i jajka. Należy często przeglądać łóżka, tapczany, materace, szafy, obrazy oraz brudne, niedostępne miejsca.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pluskwa_domowa

Kiedy potrzebne staje się przeprowadzenie dezynsekcji

W Polsce uporczywe są wszystkie robaki, które w letnie dni mogą z ogrodu przechodzić do domu.

Są one wprawdzie bardzo pożyteczne dla roślin, ale dla człowieka stają się nieprzyjemne i mogą przenosić wiele szkodliwych chorób.

Dotyczy to także wszelkiego rodzaju robactwa pojawiającego się w łazience.

Plagą na wsi stają się natomiast mrówki, które potrafią wchodzić dosłownie wszędzie.

Przeprowadzenie dezynsekcji staje się niezbędne, kiedy zaczynają zawodzić wszelkie domowe sposoby walki z robakami i pojawia się ich coraz więcej.
Trzeba jedynie pamiętać, żeby na czas przeprowadzanej dezynsekcji wywieść dzieci z domu, ponieważ opary niszczące robactwo mogłyby stać się dla nich niebezpieczne. Dobrze byłoby także trzymać zwierzęta z dala od różnych trutek, ponieważ mogłyby się nimi zatruć.

Koszty przeprowadzanej dezynsekcji

Bezpieczną dla otoczenia dezynsekcją jest taka, która została dostosowana do wrażliwości roślin na użyte w trakcie dezynsekcji środki chemiczne.
Firma przeprowadzająca dezynsekcję powinna także pamiętać o tym, żeby po terenie, na którym jest przeprowadzana nie biegały żadne psy, ani inne zwierzęta mogące zatruć się rozsypywanymi gdzieniegdzie trutkami.

Będzie starała się także zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców domu, w którym przeprowadzana jest dezynsekcja, dlatego przed ich powrotem do domu dokładnie przewietrzą wszystkie pomieszczenia i zmyją wszystkie podłogi.

Użyją także środków zapachowych pochłaniających drażniące zapachy.

Koszty przeprowadzonej dezynsekcji będą uzależnione od rodzaju użytych środków..