Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

Nie lekceważ potrzeb malucha

materac antyalergicznyOczywistością dla każdego z nas jest to, że nie da się długo funkcjonować bez porządnego wysypiania.
Łóżko, które nie spełnia naszych wymagań z miejsca nadaje się do wymiany. Nikt przecież nie będzie marnował kilku godzin przeznaczonych...na sen po prostu przewracając się z boku na bok ? to nie miałoby najmniejszego sensu. Nasza pociecha również ma swoje potrzeby związane ze spaniem, są one nawet ważniejsze niż u nas.
My już się nie rozwijamy, natomiast maluch każdej nocy daje czas organizmowi na wzrastanie. Wygodny materac dziecięcy jest konieczny Nawet łóżeczko wykonane z najlepszego możliwego materiału nie okaże się wystarczające, jeżeli zaniedbamy dobór materaca.
Ten nie może być zbyt twardy lub zbyt miękki ? po prostu ma ułatwiać zasypianie, a nie je utrudniać.
Sami bylibyśmy sfrustrowani koniecznością spania na niewygodnym podłożu ? nasze dziecko tym mocniej to odczuje, że musi spać dłużej niż my. Bez tego będzie marudne i smutne.

Dziecko też musi dobrze spać

Nie da się długo poprawnie funkcjonować bez snu.
Po prostu zmęczenie bierze w końcu nad nami górę, a my uświadamiamy sobie, że te brakujące godziny każdej nocy wywierają na nas bardzo niechciane piętno.
A teraz wyobraźmy sobie, że taka sytuacja dotyka naszego dziecka. Brzmi to strasznie, ale tak się niestety zdarza, gdy nasz maluch nie ma dostępu do dobrej jakości materaca dziecięcego.
Czasem o tym zapominamy, a to kwestia, której zwyczajnie nie wypada nam zlekceważyć. Każda noc to dla młodego organizmu cenne chwile na rozwój.

Gdy materac utrudnia zasypianie, to negatywnie odbija się na naszym dziecku.

Wstaje w złym humorze, dokazuje i nie potrafi za bardzo wskazać tego, co mu przeszkadza.

Wystarczy jednak dobrze wybrać materac, aby problemy tego typu zniknęły.

Sami jesteśmy poirytowani, gdy się nie wysypiamy ? tym bardziej do tego prawo ma ktoś, kto dopiero stawia na tym świecie swoje pierwsze kroki.

Łóżeczko dziecka

materac antyalergiczny Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wygoda jest niezwykle ważna.
Dążymy do niej w każdej dziedzinie życia.
Nasz samochód musi mieć wygodny fotel, telefon powinien mieć intuicyjny interfejs, a łóżko ma doskonale dopasować się do pleców. Wnioski są więc proste ? nasze pociechy także zasługują na ten komfort. Nie należy ignorować materacy dla dzieci, ponieważ odgrywają one sporą rolę w zasypianiu.
Brak odpowiedniej powierzchni do snu to nic dobrego. Oczywistym staje się fakt, że łóżeczko naszego najmłodszego nie może być niewygodne i przez utrudniające zasypianie.
Dziecko, które będzie musiało przebywać na źle dobranym materacu na pewno będzie marudne, a nawet może dostawać napadów gniewu na wieść o tym, że należy już iść spać. W końcu czy my czulibyśmy się dobrze mając świadomość tego, że już za niedługo przewalczymy kilka godzin z bezsennością, bo nasze łóżko zostało nieprawidłowo wyprofilowane? Te same zagadnienia dotyczą też maluchów..

Widok do druku:

materac antyalergiczny