Wikipedia o moście napędowym

części skv
Most napędowy ? zespół elementów nośnych i mechanizmów napędowych, spełniające zadania osi przejmującej część ciężaru pojazdu oraz przekazuje napęd z wału napędowego na koła jezdne. Podział mostów napędowych ze względu na usytuowanie mostu: tylne środkowe przednie Podział mostów napędowych ze względu na sposób powiązania z kołami: sztywne z niezależnymi zawieszeniami kół W skład mostów napędowych wchodzą następujące mechanizmy: przekładnia główna mechanizm różnicowy półosie pochwa reakcyjna (obudowa - stosowana tylko w sztywnych mostach napędowych).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Most_nap%C4%99dowy

Informacje o przepustnicy - Wikipedia

części skv
Przepustnica ? element armatury (rodzaj zaworu motylkowego) służący do regulacji przepływu medium, poprzez obrotowy ruch łopatki (zazwyczaj w kształcie dysku) umieszczonej wewnątrz kanału (oś łopatki jest prostopadła do osi kanału). Jest elementem gaźnika, a w silnikach z wtryskiem paliwa samodzielnym elementem. W parowozach regulacja odbywa się zazwyczaj przy zbieralniku pary w kotle.

Zdarzają się rozwiązania (np.

w Ty246) gdzie przepustnica jest za przegrzewaczem - takie rozwiązanie jest korzystniejsze.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przepustnica

Często spotykane awarie pojazdów

W samochodach często pojawiają się różnego typu usterki.

Jedne z nich zdarzają się bardzo rzadko, a inne dotyczą niemal każdego z nas.

Takie podstawowe, często spotykane awarie przydarzają się każdemu właścicielowi pojazdu i mogą dotyczyć różnych obszarów działania auta.
Jeśli spotka nas jedna z nich, nie powinniśmy od razu rwać sobie włosów z głowy i wymyślać czarnych scenariuszy, ale podejść do sprawy rzeczowo i odpowiedzialnie.
Jeśli w porę zgłosimy się do warsztatu samochodowego lub dokupimy odpowiednie części, unikniemy poważniejszych napraw i szybko będziemy mogli cieszyć się sprawnym pojazdem.
Bardzo ważne jest, by naprawę przeprowadził fachowiec, który posiada odpowiednie umiejętności i wiedzę. .

Widok do druku:

części skv