W którą stronę to zmierza? Pozycjonowanie

Dodane: 11-08-2014 09:36
W którą stronę to zmierza? Pozycjonowanie O SEO, czyli w którą stronę zmierza Google? Pozycjonowanie to naprawdę nie jest taka fajna dziedzina. Z jednej strony całkiem spore i zadowalające zarobki, ale z drugiej zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego to nie jest takie fajne? Ano dlatego, że o Google coraz częściej pisze się, jak o kolosie na glinianych nogach. Pewne działania tej firmy są całkiem kontrowersyjne...O SEO, czyli w którą stronę zmierza Google? Pozycjonowanie to naprawdę nie jest taka fajna dziedzina. Z jednej strony całkiem spore i zadowalające zarobki, ale z drugiej zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego to nie jest takie fajne?

Ano dlatego, że o Google coraz częściej pisze się, jak o kolosie na glinianych nogach. Pewne działania tej firmy są całkiem kontrowersyjne i nie działają dobrze na PR (jak współpraca z CIA w sprawie danych użytkowników).

Ale w branży pozycjonowania to już w zasadzie katastrofa. Pokątnie szepcze się, że korporacja ma za słabe wyniki w swojej sieci reklamowej i z tego powodu w głowach zarządu rodzą się mroczne pomysły na algorytmy, które trzęsą całą branżą SEO. Tak, pozycjoner to ktoś, kto budzi się w środku nocy, zlany potem, bo przyśnił mu się update Google. Brzmi zabawnie? Pewnie dla niektórych tak. Jednak jeżeli to twoja praca, i nagle z dnia na dzień strony twoich klientów tracą pozycje, to ty tracisz pieniądze. I często tych klientów.

Z pozycjonowaniem jest trochę jak z giełdą. Zarobić można dużo, ale z dnia na dzień można też wszystko stracić. To naprawdę nie jest taka fajna praca! pozycjonowanie katowice