wynajem autokarów śląskie

Transport grupowe czasami są problematyczne, zwłaszcza przy zorganizowanej wycieczce, czasami jest konieczność zamówienia dodatkowego autokaru.
Należy mieć kontakt na .

Przyszłość pojazdów

Szykuje się nowy przełom w dziadzinie napędzania pojazdów- napęd hybrydowy.
To połączenie zalet silnika spalinowego oraz elektrycznego- podczas jazdy mały silnik spalinowy ładuje baterie do napędzającego pojazd silnika elektrycznego. To rozwiązanie jest bardzo wydajne i tańsze niż większość obecnych napędów czysto spalinowych.
Czy to możliwe że niedługo autobusy będą w ten sposób napędzane? Całkiem prawdopodobne, tak samo jak i inne pojazdy. Miejmy tylko nadzieję, że w związku ze zmniejszeniem kosztów eksploatacji zmniejszeniu ulegną też ceny biletów i przejazdów autokarami.

Polskie autobusy

W Polsce pierwsze autobusy budowano w okresie międzywojennym w zakładach Ursus.
Były to niewielkie pojazdy na podwoziu lekkiej ciężarówki, nienadające się do obsługi większych miejscowości.

Ze względu na ograniczenia importowe, powstające wówczas firmy autobusowe zmuszone były sprowadzać z krajów zachodnich duże podwozia autobusowe (np.

Leyland) i budować karoserie we własnym zakresie (powszechnie stosowano wówczas karoserie drewniane z blaszanym poszyciem). ... Największą polską marką autobusów jest Solaris Bus & Coach, fabryka produkująca nowoczesne autobusy podmiejskie, miejskie i turystyczne, powstała na bazie istniejącej wcześniej montowni firmy Neoplan.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus

Rozwój przewozu osób

wynajem autokarów śląskie Początki transportu masowego miały miejsce już w XIX kiedy to rozpowszechniły się omnibusy z napędem parowym.

Ogólnie maszyny parowe spowodowały rozwój gospodarki i wielu nowych gałęzi przemysłu.

A pradziadkiem omnibusów były dyliżanse ciągnięte przez konie z których korzystali ludzie pragnący dostać się z miejsca na miejsce.

Jednak dyliżans był dość powolny, wrażliwy na uszkodzenia i napady. Następnym dużym przełomem dla transportu, również osobowego, był silnik spalinowy.

Pozwalał on na przewożenie większego ciężaru z większą prędkością niż maszyna parowa.

Dodatkowo był bezpieczniejszy, a jego obsługa nie była tak skomplikowana.

Wtedy zaczęły powstawać autobusy i autokary podobne do tych współczesnych.

Był to też początek transportu publicznego..