Promuj produkty swojej firmy z naszą pomocą

Świat reklamy kontra rzeczywistość

Agencja hostess wrocław Agencja hostess wrocławDlaczego w reklamie produkt ZAWSZE wygląda lepiej, niż w rzeczywistości? Najbardziej to widać na przykładzie produktów spożywczych.
Na ekranie widzimy idealnego hamburgera, idealnego batonika, bardzo grube chipsy o apetycznym kształcie, a potem... A potem idealny hamburger jest tak naprawdę mało apetyczną bułą, o grubości najwyżej dwóch palców.
Do tego często jest zimny i gumowaty, a w smaku poza solą nie da się wyczuć nic. Chipsy są dalekie od reklamowego pierwowzoru - połamane, jakieś ze trzy razy cieńsze i nie mają takiego pięknego koloru. A baton...
cóż o tym lepiej nie wspominać, bo analiza porównawcza nie wypadałby zbyt apetycznie.
A jednak - to działa.
Mimo, że czujemy się rozczarowani to wracamy znów do popularnej sieci fast-food, kupujemy kolejną paczkę chipsów i następnego batona.

Wygrał smak? Nie sądzę.

Po prostu jesteśmy bombardowani reklamą wszędzie - w telewizji, w prasie, w internecie, na billboardach. I dajemy się w to wciągnąć, bo lubimy być "oszukiwani".

Badania marketingowe

Jak ważne są badania marketingowe? Bez nich nie mielibyśmy wielkich kampanii, billboardów, a co za tym idzie rozwój rynku by zwolnił.
Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić działanie marketingu bez gromadzenia tych danych. Firmy zajmujące się jakąkolwiek statystyką gromadzą ogromne ilości danych i poddają je analizie.
Grupa ekspertów poddaje te dane bardzo wnikliwej analizie czego efektem jest określanie grupy konsumenckiej (targetu).
To tylko jeden z wielu celów prowadzenia badań marketingowych. Istnieją również inne rodzaje badań statystycznych- np. opinii społecznej.

Poznaj historię reklamy

Swoiste formy reklamy pochodzą z czasów starożytnych. Stosowali reklamę w postaci napisów na ścianach budynków, kamiennych lub terakotowych szyldów karczmy, zajazdy.
Starożytni handlowcy wykrzykiwali oraz zachwalali cechy swoich towarów i dóbr.
W ten sposób powstała pierwsza w historii forma reklamy ? reklama ustna. W starożytnej Grecji pojawiła się reklama pisemna.
Miała ona charakter spisanych informacji dotyczących wydarzeń kulturalnych i sportowych. Wynalezienie przez Gutenberga druku zrewolucjonizowało reklamę.
Za umowną datę wynalezienia druku uznaje się rok 1450.

Pojawiły się pierwsze gazety, a w nich pierwsze reklamy prasowe. Około 1480 roku wydrukowano w Anglii pierwszą reklamę prasową (wskazówki dla duchownych dotyczące Wielkanocy). - 14 października 1612 ? w Paryżu wydrukowana pierwsza reklama w gazecie ?Journal General d'Affiches?. - 1704 ? pierwsza udokumentowana amerykańska reklama prasowa (w Europie reklamy na łamach tygodników obecne były już wcześniej ? w XVII wieku) - 1843 ? w Filadelfii rozpoczął działalność pierwszy agent reklamowy Volney Palmer.

Zajmował się zbieraniem ogłoszeń reklamowych i umieszczaniem ich w prasie. Można powiedzieć, że była to pierwsza jednoosobowa agencja reklamowa. - 1893 ? w Stanach Zjednoczonych wydano około 50 tysięcy dolarów na reklamę. - 1925 ? profesor Olgierd Langer jako pierwszy w Polsce rozpoczyna cykl wykładów o reklamie w Wyższej Szkole dla Handlu Zagranicznego we Lwowie - 1941 ? w Stanach Zjednoczonych pojawiła się pierwsza reklama telewizyjna. - 1983 ? w Polsce zaczął się rozwijać rynek reklamy komercyjnej.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklama#Historia_reklamy
.
Dodane: 02-03-2016 03:54

Tagi: wrocław hostessy agencja hostess

Widok do druku:

Agencja hostess wrocław