medycyna naturalna warszawa

Energia życiowa a homeopatia

medycyna naturalna warszawa
Homeopatia zakłada istnienie niematerialnej energii życiowej, która miałaby być siłą dającą zdolność życia i wykonywania pracy. Alternatywnie używane bywają pojęcia: dynamis (określenie używane przez Hahnemanna), energia człowieka, witalność, żywotność, chińskie Qi, hinduskie prana, energia morfogenetyczna, siła samouzdrawiająca, siła życiowa (lub łac. vis vitalis).

Współczesna homeopatia utożsamia siłę życiową człowieka z tzw.

polem energetycznym człowieka, które człowiek rzekomo posiada w sobie i dookoła siebie. Homeopatia jest filozofią witalistyczną, która interpretuje choroby jako zaburzenia w hipotetycznej sile życiowej, które objawiają się unikalnymi symptomami.

Według homeopatii siła życiowa ma zdolności do reagowania na wewnętrzne i zewnętrzne bodźce i przystosowywanie się do nich, co homeopaci nazywają prawem podatności.

Z prawa podatności wynika, iż złe samopoczucie może spowodować wniknięcie hipotetycznych jednostek chorobowych ? miazm ? do organizmu i spowodować symptomy choroby.

Jednakże Hahnemann odrzucał postrzeganie choroby jako czegoś pochodzącego z zewnątrz i obstawał przy twierdzeniu, że jest ona częścią ?żyjącej całości?.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia

Niekonwencjonalne metody leczenia raka

Choroby nowotworowe są coraz częściej spotykane w naszym społeczeństwie.
Mówi się nawet, iż jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku.
Pomimo szeroko rozwiniętej medycyny, niejednokrotnie lekarze są bezradni w walce z chorobą nowotworową. Wtedy z pomocą przychodzi medycyna niekonwencjonalna, która proponuje swoje sposoby na walkę z rakiem. Są to przede wszystkim różnego rodzaju naturalne diety i kuracje żywieniowe, które mają spowodować zatrzymanie się rozwoju choroby poprzez dostarczanie organizmowi odpowiednich składników. Ważne jest jednak, aby skonsultować z lekarzem wszelkie wprowadzane przez nas metody, ponieważ niektóre z nich mogą wpływać na stosowane przez nas leczenie syntetyczne.

Medycyna niekonwencjonalna i jej podział

Akupresura ? leczenie uciskiem określonych miejsc ciała Akupunktura ? leczenie igłami wbijanymi w określone miejsca na ciele Apiterapia ? leczenie produktami pszczelimi Aromaterapia ? leczenie naturalnymi olejkami eterycznymi Bioenergoterapia ? leczenie bioenergią Koloroterapia ? leczenie kolorami Fitoterapia ? leczenie ziołami (ziołolecznictwo) Hipnoterapia ? leczenie hipnozą Homeopatia ? leczenie zdynamizowanymi roztworami wodnymi danej substancji najczęściej pochodzenia roślinnego lub mineralnego Irydologia ? diagnozowanie stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki oka Klawiterapia ? leczenie pobudzające klawikami na strefy, punkty i receptory biologicznie czynne Litoterapia ? leczenie za pomocą minerałów Osteopatia ? metoda, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych Ortopatia ? leczenie oparte na samoregeneracyjnych mechanizmach organizmu Sylwoterapia ? leczenie poprzez pobudzenie organizmu do samoleczenia poprzez przebywanie przy drzewach i krzewach Chiropraktyka ? leczenie poprzez manipulację kręgosłupem Radiestezja ? likwidacja jednostek chorobowych za pomocą wahadeł Urynoterapia ? leczenie moczem Metoda Aleksandra Metoda Feldenkraisa Metoda Batesa ? metoda reedukacji, leczenia, wzrokuŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_niekonwencjonalna
.