sharm atrakcje

Pora na relaks w Egipcie:

Egzotyka i zabytki

Podróż do Egiptu to marzenie wielu Polaków.
Kraj przyciąga swoją egzotyką, klimatem i oczywiście - zabytkami.

Idealne miejsce dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć, zregenerować...siły, popływać w basenie lub morzu i spróbować ciekawej kuchni.

Można pojeździć na wielbłądach, zanurkować na rafie, przeżyć wiele miłych chwil w zupełnie odmiennym miejscu.
Nic dziwnego, że mimo wielu zamieszek Egipt nadal ma swoich wiernych fanów, niektórzy wracają tutaj regularnie.

Egipt zimą - idealnie

sharm atrakcje Ostatnio ceny wycieczek do Egiptu znacznie spadły.

Mimo wcześniejszych problemów, obecnie jest tam bardzo bezpiecznie.

Zresztą - nigdy zamieszki nie miały miejsca blisko ośrodków dla turystów. Ten kraj jest wręcz idealny na zimowe wakacje - z dala od paskudnej pogody i zimna, mnóstwo Słońca, ciepło i morze - idealny pomysł na ferie zimowe lub święta.
Z pewnością warto zobaczyć ten kraj, poznać unikalne na skalę światową zabytki, czy też po prostu nic nie robić poza odpoczywaniem.

Egipt - co oznacza nazwa kraju?

Egipt (arab.
??? , Mi?r ; dialekt egipski Má?r, /mas??/; łac.
Aegyptus; gr.

???????? , Aígyptos), nazwa oficjalna Arabska Republika Egiptu (arab.

???????? ??? ???????? , Dżumhurijjat Misr Al-Arabijja) ? państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji.
Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie.
Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone. Staroegipska nazwa kraju oznacza ?Czarny Ląd? i odnosi się do żyznych gruntów wzdłuż Nilu, będących przeciwieństwem sąsiadującej z nimi pustyni, ?Czerwonego Lądu?. Arabskie słowo Mi?r, obecna oficjalna nazwa kraju, ma pochodzenie semickie.

Według pierwotnego asyryjskiego rodzaju pisma słowa Misir / Musur są spokrewnione z hebrajskim słowem ????????? (Mitzráyim) oznaczającym kraj lub państwo.

Początkowe wąskie znaczenie tego słowa, rozumiane jako Egipt Dolny (Dolny Kraj), zostało rozszerzone na cały kraj (Górny i Dolny Egipt). Nazwy europejskie Egypt, Ägypten, Égypte, Egitto itd.

pochodzą z łacińskiego słowa Aegyptus i pierwotnie ze starogreckiego słowa ???????? (Aigyptos).

Koptowie utrzymują, że są bezpośrednimi potomkami staroegipskiego społeczeństwa z czasów faraonów.

Od ich imienia powstało greckie słowo aigyptos, które np. w języku niemieckim przekształciło się w słowo Ägypten. Według innych teorii słowo Aigyptos stanowi kontaminację egipskiego wyrażenia ?wt-k3-pt?, co oznacza ?Siedziba duszy boga Ptah?, przy czym jest to także nawiązanie do świątyni Ptaha w Memphis.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Egipt.

Widok do druku:

sharm atrakcje