pompy ciepła gdańsk

Istnieje mnogo rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej wydajne.
Ich montaż jednak wymaga sporego doświadczenia, z tego powodu powinno się skontaktować się z osobą, która montuje .

Wybór ogrzewania

Kwestia ogrzewania staje się bardzo istotna, gdy zaczyna się jesień.

Mieszkańcy bloków martwić się nie muszą (zazwyczaj), jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku właścicieli domów wolno stojących. Muszą oni bowiem wybrać najbardziej wydajną i relatywnie tanią metodę ogrzewania swoich czterech ścian.

Piec na węgiel, drewno, gaz? A może ogrzewanie elektryczne, panele słoneczne... Można też sięgnąć po nowsze rozwiązania, takie jak rekuperacja, która jest na chwilę obecną jedną z tańszych w eksploatacji metod grzewczych.

Zamarzający grunt

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii niesie za sobą poważne ryzyko, nawet przy pozyskiwaniu jej z odwiertów do ogrzewania pompą ciepła.

Taki zabieg, który został źle wykonany i źle przeliczony może poskutkować znacznym obniżeniem temperatury gruntu, w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do przymarzania. W przypadku kiedy na działce zaczynają obumierać rośliny i trawa, może to być spowodowane właśnie zbytnim wychłodzeniem gruntu.

Należy wtedy wykonać więcej odwiertów, aby zrównoważyć pobieraną energię.

Jak dobrać pompę ciepła

pompy ciepła gdańsk
Pompa ciepła uzyskuje największe skuteczności energetyczne w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe).
Nowo budowany obiekt powinien posiadać świadectwo energetyczne, z którego można skorzystać przy doborze mocy pompy ciepła.
Moc pompy ciepła dobiera się w oparciu o projektowe obciążenie cieplne budynku.
Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia budynku, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych i wiele innych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła.

Dodane: 11-03-2016 22:25

Tagi: gdańsk usługi dom pompy ciepła ogrzewanie

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk