Konieczność dostania się z punktu A do punktu B w sporym mieście możne sprawić pewne problemy.

Ale na szczęście mamy , co umożliwia dość bezproblemowy transport i przewóz we wybrane przez nas miejsce.

Wikipedia i taksometry

tanie taxi warszawa tanie taxi warszawa
Taksometry po ocenie zgodności mogą być wyposażone zarówno w rozwiązania sprzętowe realizujące system S i D jak i rozwiązania bazujące na implementacjach czysto programowych uruchamianych na komputerach PC z zastosowaniem mikroprocesorów z zegarem taktowanym z częstotliwością kilkaset megaherców bądź na komputerach pokładowych taksówek. Obowiązujące wymagania dla taksometrów po ocenie zgodności zawarte są w wymaganiach dyrektywy MID z 2006 r., a konkretnie w jej załączniku MI-007.

Jednak dokumentem rekomendującym zalecenia dla taksometrów elektronicznych przez międzynarodową organizację metrologiczną OIML, którego część wymagań znajdziemy w dyrektywie MID, był dokument R-021 opracowywany przez kilka lat, a którego finalną wersję opublikowano w 2008 r.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr

Wikipedia wyjaśnia czym jest taksówka

Taksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras. Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za ustaloną na podstawie taksometru opłatą. Służy do świadczenia nieregularnych usług przewozowych, pasażerskich lub pasażersko-towarowych, zazwyczaj stosunkowo niewielkiej odległości, w granicach miasta lub jego okolic. W wielu miastach na świecie, taksówki są malowane na jednolity kolorem np. w Wielkiej Brytanii czarny, w Niemczech kremowy, w USA i Azji żółty.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka

Nowoczesne rozwiązania w firmach taksówkarskich

Zamawianie taksówki w mieście można zrealizować na wiele sposobów.

Coraz więcej firm taksówkarskich udostępnia opcję zamawiania online oraz przez specjalne aplikacje w telefonie.

Co jest super rozwiązaniem, ponieważ ułatwia cały proces, a nasza dokładna lokalizacja jest zapisana i przesyłana do kierowcy.

Same taksówki również są coraz lepiej wyposażone i nowocześniejsze.

Nawigacje GPS to niemal podstawa, a klimatyzacja jest wymogiem, nie tylko pasażerów, ale i samych firm przewozowych.
Dodatkowo jako taksówki brane są jedynie auta wyższej klasy, które gwarantują bezpieczną i wygodna podróż, nawet na długie trasy..
Dodane: 19-08-2016 09:19

Tagi: Warszawa transport taxi usługi tanie taxi tanie przewozy

Widok do druku:

tanie taxi warszawa