Kiedy jesteśmy w nowym mieście i chcemy się dostać na konkretną ulicę- co robimy? Najczęściej wzywamy taksówkę, na przykład .

Zapraszam do czytania artykułu o taksówkach.

Po co nam taksówki?

taxi modlinTaksówki...ratują życie imprezowiczom, którzy nie mają jak wrócić do domu.
Kiedy odjechał już ostatni autobus, a z przyczyn oczywistych nie możesz poprowadzić własnego pojazdu, to jedyną opcją jest taxi.

Takie nocne kursy są często droższe od tych w ciągu dnia, jednak nie ma w tym nic dziwnego.

Każdy chociaż raz korzystał z taksówki podczas wszelkich awaryjnych sytuacji - albo samochód nam się zepsuł, albo nie mamy własnego, a potrzebujemy dojechać do lekarza, albo na lotnisko.
Biorąc pod uwagę jak wielu Polaków wyemigrowało, to coraz potrzebniejszą usługą jest transport na lotnisko - ci, którzy przyjeżdżają z zagranicy odwiedzać swoją rodzinę, nie zabiorą przecież swojego samochodu.

Taksówki jako atrakcja miasta

Taksówki w niektórych miastach mają wymiar symboliczny.
Tak, jak wieża Eiffla jest jednoznacznie kojarzona z Paryżem, tak żółte taksówki od razu przywodzą na myśl Nowy Jork. W Londynie po ulicach jeżdżą charakterystyczne black cabs z napisem "taxi", które doskonale wpisują się w tradycyjny i rojalistyczny charakter brytyjskiej stolicy. Zarówno w Londynie, jak i Nowym Jorku nie jest łatwo zostać taksówkarzem - potrzebna jest specjalna licencja.

Żeby ją zdobyć trzeba popisać się wiedzą, kulturą i perfekcyjną znajomością miasta.

Jest to jednak pewien fenomen, że coś tak pragmatycznego jak taksówka, może stać się niemal symbolem miasta, jego turystyczną atrakcją i tym, co buduje klimat tego miejsca.

Licencjonowanie taksówki - Londyn

taxi modlin
Hackney carriage (hackney, hackney cab) ? brytyjskie określenie taksówek licencjonowanych przez właściwy urząd (na obszarze Wielkiego Londynu ? Public Carriage Office; w pozostałej części Anglii, Walii i Szkocji ? władze lokalne; w Irlandii Północnej ? departament środowiska (Department of the Environment)).

Większość pojazdów ma charakterystyczny kształt oraz czarny kolor, przez co potocznie nazywane są black cabs ("czarne taksówki").

Spotykane przede wszystkim w Londynie i będące jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego miasta, określane są także mianem London taxis ("londyńskie taksówki")Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hackney_carriage.
Dodane: 06-07-2015 16:10

Tagi: Warszawa transport taxi modlin

Widok do druku:

taxi modlin