weterynarz radom 24h

Wizyta z psem u zwierzęcego lekarza nie zawsze jest przyjemna, ale powinniśmy zdecydować się na dobry gabinet.
Warto poszukać i mieć gwarancję, że nasz podopieczny trafi w ręce wykwalifikowanego weterynarza.
Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

Niecodzienne zwierzę

Coraz częściej w naszych domach gości pewien sympatyczny gryzoń, dawniej znany jako świnka morska, a od niedawna przemianowany na kawię domową.

Ulubieniec dzieci i pociecha obserwatorów.

To sympatyczne stworzenie swoim słodkim wyglądem i miłych charakterem stwarza sobie coraz więcej miłośników, szkoda tylko, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze specyficznych wymagań tego wesołego zwierzaka. W przypadku świnek morskich bardzo ważny jest wybór odpowiedniego lekarza weterynarii specjalizującego się w leczeniu zwierząt egzotycznych. Kawia domowa to zwierzątko wbrew pozorom delikatne, mające duże wymagania w kwestii opieki weterynaryjnej- istnieje cała gama antybiotyków i leków, które są dla nich śmiertelnie niebezpieczne, dlatego ważne aby weterynarz nie tylko zdiagnozował chorobę, ale także opracował skuteczne i bezpieczne jej leczenie, a aby to zrobić- musi mieć odpowiednią wiedzę.

Czy weterynarz jest zbędny?

weterynarz radom 24h Wiele osób uważa, że zwierzęta nie potrzebują wizyt u lekarza weterynarii, bo ich organizm sam sobie poradzi z chorobą albo jesteśmy w stanie sami wyleczyć naszego psa czy kota.
Jest to okrutne podejście na którym cierpią zwierzęta.

Tak jak człowiek nie jest sam sobie poradzić z wieloma przypadłościami, to samo tyczy się zwierząt, które muszą znaleźć się pod opieką wyspecjalizowanego lekarza.

Każdy niepokojący objaw winien być skonsultowany z lekarzem weterynarii, ponieważ może być początkiem poważnej choroby, a szybka reakcja może pozwolić zapobiec poważnym konsekwencją, a nawet śmierci.
Dlatego nie czekajcie aż stan Waszego pupila będzie poważny- reagujcie od razu.

Alergie wśród zwierząt

Jeszcze kilka lat temu alergia była rzadkością pośród ludzi i alergików było naprawdę niewiele.
Z biegiem lat osób uczulonych przybywa, a żeby tego było mało również i domowe zwierzęta zaczynają cierpieć na tę przypadłość. Najczęstszymi alergiami występującymi u zwierząt są alergie pokarmowe objawiające się świądem, bąblami, zaburzenia żołądkowo-jelitowe takie jak biegunki i wymioty oraz zmiany wtórne będące skutkiem reakcji zwierzęcia na na świąd: strupy, otarcia, przebarwienia.

Gdy zauważymy niepokojące objawy u naszego pupila należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza weterynarii w celu ustalenia alergenu.

Niestety nie ma skutecznej metody leczenia alergii pokarmowej- jedynym sposobem jest wyeliminowanie pokarmu uczulającego z diety zwierzęcia..

Widok do druku:

weterynarz radom 24h