usługi geodezyjne malbork

Profesjonalne to ważna sprawa, aby w papierach z budowy nie było błędów, które bywają kosztowne.

Krótko o geodetach.

Marzysz o własnym domu jednorodzinnym? Zdobądź pozwolenie na budowę

Większość osób realizację marzeń o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego zaczyna od poszukiwania odpowiedniej działki w atrakcyjnej okolicy. Dopiero po zakupie ziemi zaczynamy myśleć o tym, jak powinien wyglądać nasz dom i wyborze projektu uwzględniającego wszystkie potrzeby naszej rodziny.

Zanim jednak przystąpimy do nieco bardziej konkretnych działań, a więc budowy, musimy dopełnić kilku formalności i przede wszystkim zdobyć niezbędne pozwolenia.

W tym celu musimy zatrudnić geodetę, który wykona mapę przeznaczoną do celów projektowych ? w przeciwnym razie nie otrzymamy pozwolenia na budowę.

Z usług geodezyjnych trzeba będzie skorzystać również później, np.

podczas przenoszenia projektu architekta na działkę, a także w czasie wytyczania przyłączy, albo poprowadzenia nowych sieci.

W jakich sytuacjach należy wynająć geodetę?

Kiedy planujemy budowę własnego domu jednorodzinnego musimy najpierw zdobyć odpowiedni dokument, czyli pozwolenie.
W tym celu należy m.
in.
wynająć geodetę, który przygotuje specjalną mapę do celów projektowych. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, kiedy będziemy musieli skorzystać z usług tego fachowca. Nawet po otrzymaniu pozwolenia konieczne jest wytyczenie budynku na działce, a do tego dokonanie specjalnego wpisu do dziennika budowy.

Każdy kto marzy o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego musi wypełnić wszystkie te formalności.

W przeciwnym razie nie będzie on mógł zrealizować swojego planu i rozpocząć budowy.

W Wikipedii: Mapa do celów projektowych

usługi geodezyjne malbork
Mapa do celów projektowych ? opracowanie kartograficzne w geodezji obejmujące przygotowanie dokumentacji geodezyjnej (mapy sytuacyjno-wysokościowej) niezbędnej do wykonania projektu budowlanego na terenie Polski.
Szczegółowy zakres i tryb wykonania mapy reguluje rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 21 lutego 1995 w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie1 podczas projektowania, budowy, remontu i utrzymywania obiektów budowlanych, dla których jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_do_celów_projektowych.
Dodane: 23-05-2016 08:20

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo Malbork Sztum