Bezpieczna dla otoczenia dezynsekcja

deratyzacja warszawaBezpieczną dla otoczenia dezynsekcją jest taka, która została dostosowana do wrażliwości roślin na użyte w trakcie dezynsekcji środki chemiczne.

Firma przeprowadzająca dezynsekcję powinna także pamiętać o tym, żeby po terenie, na którym jest przeprowadzana nie biegały żadne psy, ani inne zwierzęta mogące zatruć się rozsypywanymi gdzieniegdzie trutkami.

Będzie starała się także zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców domu, w którym przeprowadzana jest dezynsekcja, dlatego przed ich powrotem do domu dokładnie przewietrzą wszystkie pomieszczenia i zmyją wszystkie podłogi. Użyją także środków zapachowych pochłaniających drażniące zapachy.
Koszty przeprowadzonej dezynsekcji będą uzależnione od rodzaju użytych środków.

Szczur - kilka faktów

deratyzacja warszawa
Wywodzi się z południowo-wschodniej Azji.
Pierwsze doniesienia o pojawieniu się tego gatunku w Europie pochodzą z Anglii z 1732 roku.

Jako gatunek synantropijny rozprzestrzenił się na całym świecie.

W wielu miastach populacja tych gryzoni może przewyższać liczbę ludzi. Najchętniej zamieszkuje piwnice, kanalizacje, wysypiska śmieci, magazyny i składy. Chętnie przebywa w okolicy wody, dobrze pływa. Jest wszystkożerny, z dużym udziałem pokarmu zwierzęcego. Aktywny całą dobę, najbardziej w nocy.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny

Groźny szczur - dlaczego?

Szkodnik, udomowiony jako zwierzę hodowlane.
Jest ważnym zwierzęciem laboratoryjnym.

Laboratoryjnie używane są między innymi szczury RCS, BBDP, -RELN lub fa/fa. Zarówno szczur wędrowny, jak i szczur śniady boją się człowieka, są mało agresywne.

Gdy widzą człowieka uciekają, lecz jeżeli nie mają dokąd ? bronią się poprzez atak, rzucają się na człowieka w okolice twarzy i gryzą.

Zaobserwowano wielokrotnie, iż szczur potrafi odbić się od podłoża na wysokość twarzy dorosłego człowieka. Potrafi też w ciągu doby przebyć do kilkunastu kilometrów w poszukiwaniu pożywienia. Bywa roznosicielem wielu chorób, z których największy problem stanowi wścieklizna.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny.

Widok do druku:

deratyzacja warszawa