Definicja termostatu

termostat silnika termostat silnika
Termostat ? element cieczowego układu chłodzenia w tłokowym silniku spalinowym, który w zależności od temperatury cieczy chłodzącej kieruje jej strumień do tzw.

"małego" lub "dużego" obiegu. Jako elementy wykonawcze termostatu stosuje się mieszki wypełnione substancją o niskiej temperaturze wrzenia lub ciecze o dużej rozszerzalności cieplnej oraz substancje zmieniające objętość przy topnieniu. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Termostat_(silnik_spalinowy)

Warto wiedzieć

Termostat ? urządzenie lub element urządzenia utrzymujący ("-stat") zadaną temperaturę ("termo-") poprzez aktywne działanie. Czasami nazwa rozciągana jest też na urządzenia o charakterze biernym utrzymujące temperaturę dzięki dobrej izolacji cieplnej np.
termos lub naczynie Dewara lub wykorzystujące zjawiska przebiegające w określonych temperaturach np.
łaźnia wodna. w naukach eksperymentalnych - kompletne urządzenie utrzymujące stałą temperaturę zawierające układ sterowania oraz wyposażone w (najczęściej elektryczny) układ grzewczy oraz chłodzący, łażnia wodna, łaźnia olejowa, łaźnia powietrzna, łaźnia piaskowa inkubator (cieplarka) układ sterujący, utrzymujący stałą temperaturę - (zawierający układ pomiaru temperatury oraz układ włączający urządzenia dostarczające ciepło lub odbierające ciepło z układu), np. termostat - element układu chłodzenia silnika spalinowego w samochodzie - urządzenie jest automatycznym zaworem otwierającym się w wyniku wzrostu temperatury, umieszczanym w odpływie czynnika chłodzącego z bloku silnika do chłodnicy układ sterujący klimatyzatora, układ sterujący pracą chłodziarki (lodówki), zamrażarki, układ sterujący pracą grzałki akwarystycznej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Termostat

Jak zajmować się swoim pojazdem, by był sprawny?

Częste wymiany auta? Ten problem dotyczy wielu z nas.
Czasem zdarza się, że samochód, który kupujemy psuje się już krótko po zakupie i zmuszeni jesteśmy go sprzedać.
Takie awarie zdarzają się często dlatego, że wiele osób nie wie jak należy zajmować się samochodem, by był on sprawny i zadbany.
Konieczne są tutaj regularne kontrole i przeglądy techniczne, a wiele osób nie bierze ich pod uwagę.

O wiele lepiej jest wydać niewielką kwotę na wizytę u mechanika w celu sprawdzenia stanu naszego pojazdu, niż wpędzać się w dodatkowe koszty, gdy zepsuje się coś poważnego.

Warto znaleźć zaufany warsztat i często go odwiedzać, a nasz samochód pozostanie sprawny przez wiele lat.

To bardzo proste. .

Widok do druku:

termostat silnika