Części samochodowe ? zakup w Internecie

Podnośnik szybyOd kilku lat możemy zauważyć, że liczba serwisów internetowych, za pośrednictwem których można zorganizować zakup wybranej przez nas części samochodowej ciągle wzrasta.
Jest to związane nie tylko z tym, że motoryzacja jest bardzo popularnym zainteresowaniem i sposobem na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza wśród mężczyzn, ale także dlatego, że dzięki tego rodzaju serwisom można przeprowadzić wymianę danej części w naszym aucie w o wiele tańszy sposób niż wykorzystując serwisowanie samochodów przez specjalistę.

Wobec tego popularność tego rozwiązania ciągle nabiera na sile i można się spodziewać, że w kolejnych latach nadal liczba klientów wybierających internetowy zakup części samochodowych będzie rosła.

Okno na dachu auta - co to?

Podnośnik szyby
Szyberdach (ang. sunroof, w autobusach: roof hatch) ? rodzaj okna zainstalowanego w dachu samochodu. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nazwa nie ma nic wspólnego z szybą, tylko z "szybrem" (niem. Schieber (wym.: sziba) ? suwak; schieben ? przesunąć, spychać), czyli rodzajem uchylanej klapy. Szyberdach może być uchylany do góry lub przesuwany ku tyłowi samochodu, może także łączyć obie te funkcje.
Szyberdach ułatwia wietrzenie pojazdu.

Bardzo przydatny, gdy w upalny dzień zostawiamy auto na parkingu.

Dzięki wymianie powietrza, temperatura w środku jest niższa niż w autach bez wentylacji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szyberdach

Wikipedia o elektrycznym sterowaniu szybami

Elektryczne sterowanie szyb lub elektryczna regulacja szyb (z ang. power windows lub electric windows) - rozwiązanie techniczne stosowane w pojazdach mechanicznych/samochodach głównie osobowych, ciężarowych, terenowych itp.
umożliwiające zamykanie i otwieranie szyb w drzwiach bocznych bez konieczności użycia siły ludzkich rąk (tzn.

ręczna regulacja wymagająca kręcenia korby przymocowanej do obicia drzwi).

Zamykanie/otwieranie szyb odbywa się na pomocą przycisków sterowania (góra/dół). Zależnie od przepływu prądu roboczego szyba jest podnoszona lub opuszczana; silnik prądu stałego obraca się w obie strony. Każdy obrót silnika rejestrowany jest za pomocą czujnika Halla i przesyłany do urządzenia sterującego, które rozpoznaje aktualne położenie szyby na podstawie otrzymanych sygnałów. Stosuje się element zabezpieczający przed przypadkowym przyciśnięciem (np.
ręki lub szyi) między krawędzią szyby i ramą; działa on w trakcie podnoszenia szyby, rozpoznaje zwiększony opór (zwiększa się pobór prądu silnika), po czym zmienia na krótko kierunek prądu (szyba jest opuszczana).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektryczne_sterowanie_szyb.

Widok do druku:

Podnośnik szyby