wahacze audi a4

Wikipedia - wahacz:

Wahacz ? sztywny człon mechanizmu wykonujący cykliczny ruch obrotowy wokół stałej osi obrotu o ograniczonym kącie obrotu.
Po wykonaniu ruchu wahacz wraca do położenia wyjściowego kończąc cykl pracy. Bieg powrotny może być ruchem czynnym lub jałowym. Wahacz stosowany jest powszechnie jako element maszyn zwłaszcza w motoryzacji.
Jest używany jako element zawieszenia pojazdów od osi najczęściej odizolowany silentblokami (tulejami metalowo-gumowymi) w celu wytłumienia drgań przenoszonych z nawierzchni, po której pojazd się porusza.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wahacz

Sprawne auto gwarancją bezpieczeństwa

Często nie zastanawiamy się jakie mogą być konsekwencje usterki samochodowej.
Największym niebezpieczeństwem jest oczywiście awaria podczas jazdy, a jeśli się nam ona przydarzy, może to być zagrożenie dla nas oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.
Bardzo ważne jest więc to, byśmy zawsze dbali o stan naszego samochodu i regularnie sprawdzali, czy wszystko działa w nim tak jak powinno.
Skutki awarii na drodze mogą być dość uciążliwe oraz wiązać się z różnymi niedogodnościami i wysokimi kosztami, gdy na przykład konieczne będzie holowanie. Oprócz obowiązkowych przeglądów warto od czas do czasu poddać auto dodatkowej kontroli, co pozwoli nam uniknąć wielu niespodzianek i zapewni bezpieczne i komfortowe podróżowanie na długi czas.

Zawieszenie - warto wiedzieć

wahacze audi a4
Zawieszenie pojazdu ? zespół elementów łączących koła z resztą pojazdu.

Zawieszenie przenosi siły powstające na styku koła z jezdnią na nadwozie.

Zapewnia komfort jazdy oraz stateczność i sterowność pojazdu.
Zawieszenie jest częścią podwozia, a w jego skład wchodzą: elementy prowadzące koło ? odpowiadają za prowadzenie, skok i geometrię zawieszenia ? np.
wahacz, drążek poprzeczny (np.
drążek Panharda) lub wzdłużny, elementy resorujące (np. resor piórowy lub sprężyna śrubowa), elementy tłumiące (amortyzator). Ze względu na budowę zawieszenie dzielimy na: zależne ? ruch jednego koła danej osi wpływa na drugie koło (np. sztywny most na resorach piórowych), niezależne ? ruch jednego koła danej osi nie wpływa na drugie koło (np. kolumna MacPhersona), półzależne ? ruch jednego koła danej osi w niewielkim stopniu wpływa na drugie koło (np.
zawieszenia z belką skrętną lub resor piórowy poprzeczny). Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zawieszenie_pojazdu.

Widok do druku:

wahacze audi a4