cykliniarka viper

Potrzebujesz profesjonalnej cykliniarki? Nie szukaj dłużej, wejdź na tą stronę =>

Cykliniarki - końcowa faza szlifowania

Gdy już zedrzemy całą wierzchnią warstwę naszego "zmęczonego" parkietu, nadchodzi pora by zadbać o to by powrócił do dawnej świetności.
Nie odkładamy więc jeszcze narzędzi, ale bierzemy się za wykończeniówkę. Szlifowanie kończymy drobnym papierem - to nam zapewni gładką powierzchnię, a do tego przecież dążymy.
Podczas całego procederu za pewne odkryliśmy parę szpar pomiędzy deskami, należy je wypełnić specjalną mieszanką na bazie żywicy, gdy to będziemy mieć z głowy przychodzi czas na prawie ostatni element. Tak wykończony mechanicznie parkiet otrzymuje wreszcie zasłużoną warstwę lakieru, którą na sam już koniec polerujemy - otrzymując tym samym gładką powierzchnię, odporną na zabrudzenia i uszkodzenia.

Tak odnowionemu parkietowi nie straszne kolejne dekady użytkowania.

Co to jest cykliniarka? Wikipedia odpowiada.

Parę słów o cykliniarkach dzięki pomocy Wikipedii:
Cykliniarka ? rodzaj szlifierki, służący do cyklinowania.
Jest to urządzenie elektryczne składające się z silnika elektrycznego, połączonego z bębnem, na którym znajduje się papier ścierny. Cykliniarka to nazwa potoczna.
Prawidłowa nazwa tego narzędzia to szlifierka taśmowa. Występuje w dwóch wersjach: z taśmą od spodu, służy do szlifowania ("cyklinowania") podłóg drewnianych, co następuje przez posuwanie maszyny po podłodze przez operatora z taśmą z wierzchu, wersja stacjonarna, służy do szlifowania elementów kładzionych na taśmie.
Stosowana w stolarstwie, ale także do wygładzania ślizgów nart i snowboardów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykliniarka

Wikipedia o cyklinowaniu

cykliniarka viper Cyklinowanie - a cóż to? Na szczęście Wikipedia zna odpowiedź:
Cyklinowanie ? szlifowanie parkietu maszyną szlifującą ? cykliniarką.
Ma na celu zdarcie wierzchniej ? zniszczonej warstwy drewna.
Po wstępnym szlifowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych (wyprowadzeniu płaszczyzny P24-P60 i usunięciu starej powłoki) wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości (P60-P100).

Po szlifowaniu cykliniarką następuje kolejny etap szlifowania ? polerowanie.

Maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna siatkami ściernymi o gradacji od 120 do 220.
Do obróbki brzegów płaszczyzny używane są szlifierki krawędziowe, nazywane również brzegowymi.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklinowanie.
Dodane: 28-04-2016 08:24

Tagi: remont parkiet budowa narzędzia cykliniarka szlifierki

Widok do druku:

cykliniarka viper