rekuperacja gdańsk

Poprawa działania systemu grzewczego z pewnością przyniesie ogromne oszczędności, jedną z dobrych możliwości jest .
Co trzeba wiedzieć o bilansie cieplnym?

Alternatywne źródła

rekuperacja gdańsk Alternatywne źródła ogrzewania w Polsce to dalej rzadkość, może ze względu na dużą cenę takich rozwiązań, a przecież nie każda rodzina od razu buduje dom.
Bo właśnie na etapie budowy trzeba już pomyśleć o ogrzewaniu i jak najlepiej zoptymalizować użyte materiały pod kątem wybranego rodzaju ogrzewania. Przy każdym alternatywnym źródle energii trzeba brać pod uwagę jest mocne i słabe strony, oraz zabezpieczyć się na wypadek awarii.
Dlatego ludzie często łączą kilka źródeł ogrzewania czy też energii.

Definicja izolatorów cieplnych

Izolator termiczny, termoizolator ? substancja, materiał albo produkt o małej przewodności cieplnej.
Dla materiałów budowlanych pracujących w temperaturach mniejszych od 100 °C za izolatory uznaje się materiały o przewodności cieplnej mniejszej od 0,1 W/(m?K).
W technice wysokich temperatur nawet do 10 W/(mK). Dobrymi izolatorami ciepła są wełna celulozowa, styropian, wełna mineralna, cienka warstwa suchego powietrza. Z materiałów litych za izolatory ciepła uznaje się także drewno.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Izolator_ciepła

Rekuperacja w domach

W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz.

Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda.

Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj.
wymiennik krzyżowy.
W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych.
Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja.
Dodane: 12-01-2016 03:32

Tagi: gdańsk usługi dom rekuperacja ogrzewanie

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk