serwis laptopów kraków nowa huta

Prawie każdy PC czy laptop pewnego dnia przestanie działać i tego nie można tego przewidzieć.
Na szczęście serwisantów nie brakuje i można naprawić komputer np. .

Dzisiaj parę kwestii odnośnie serwisu komputerów i laptopów.

Laptop w Wiki

serwis laptopów kraków nowa huta
Laptopy są zbudowane przeważnie jako pojedyncze niewielkie zamykane urządzenia, w których znajdują się wszystkie podzespoły wewnętrzne (procesor, pamięć, itd.), wybrane wejścia dla nośników (DVD-ROM, USB), złącza (HDMI, D-Sub, itd.) urządzenia komunikacji z użytkownikiem (klawiatura, ekran TFT oraz TrackPoint lub touchpad).
Ekran notebooka jest wykonany w technologii TFT o rozmiarze 12-21 cali (poniżej 12 cali komputery przenośne klasyfikuje się jako netbooki).
Wszystkie obecnie produkowane laptopy są wyposażone w ekrany panoramiczne (o proporcjach 16:9).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop

Najpopularniejsze awarie wśród laptopów

Laptopa jest dużo łatwiej uszkodzić niż komputer stacjonarny.
Częste awarie wśród komputerów przenośnych to pęknięta matryca, złamane zawiasy, czy też zimne luty powstałe z powodu przegrzania laptopa. Częstą przyczyną tych usterek jest nieuważne obchodzenie się ze sprzętem i nie dbanie o niego w należyty sposób.
Dużo osób przesiaduje z laptopem na kolanach i trzyma go na kanapie lub pościeli, gdzie nie ma możliwości dobrej wentylacji.

Łatwo tez wtedy go zwyczajnie upuścić i już usterka warta kilkaset złotych gotowa. Należy pamiętać, że w laptopie jest dużo mniej miejsca, więc układ chłodzenia musi być czyszczony regularnie, aby był wydajny.

Wystarczy kupić sprężone powietrze i przedmuchać grill z boku i z dołu komputera.

Pracownicy w serwisie

Serwisanci pracujący w zawodzie rzadko posiadają wykształcenie elektrotechniczne, z reguły są to albo pasjonaci albo informatycy po technikum, bądź studiach.
Sama praca w serwisie wymaga oczywiście pewnych umiejętności, jednak jest to przede wszystkim doświadczenie zdobywane przez kolejne lata pracy w zawodzie.
Początki zawsze są trudne i ciężkie. Podstawowe czynności serwisowe takie jak np.
instalacja systemu i sterowników jest w stanie wykonać przeciętnie zaznajomiony z komputerem użytkownik.
Jednak wszelkie prace wewnątrz maszyny są już bardziej skomplikowane i wymagają odpowiedniego przygotowania, Podczas zwykłego czyszczenia laptopa z kurzu trzeba co nieco wiedzieć o jego konstrukcji, aby niczego nie uszkodzić rozkładając go na części..