Transport w nieznanym nam miejscu jest skomplikowany, a kiedy mamy ważne spotkanie nie ma czasu na korzystanie z komunikacji miejskiej.

Warto mieć numer na oraz zapisać go sobie koniecznie przed wyjazdem.

Z encyklopedii: Historia starych taksówek- Beardmore

transport osobowy warszawa transport osobowy warszawa
Beardmore Motors Ltd.
? dawne brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów.

Istniało w latach 1919 - 1966. ... Skoncentrowano się na montażu samochodów osobowych oraz taksówek.

Pierwszy model 11/4 wyposażono w czterocylindrowy silnik o pojemności 1486 cm3.
Zastąpiono go w 1923 roku modelem 12/30 z silnikiem o większej mocy 1854 cm3.
Na bazie 12/30 stworzono wersję Super Sports.

Prędkość testowano na torze Brooklands. W 1925 roku zamknięto zakłady w Anniesland i przeniesiono produkcję do wytwórni taksówek w Paisley.

Wprowadzono na rynek model 14/40 o pojemności 2297 cm3.
Gdy zwiększono pojemność do 2391 cm3 przemianowano go na wersję 16/40.

Zarzucono montaż czterocylindrowego o pojemności 4072 cm3, a w potem również pozostałe modele osobowe. Większe sukcesy osiągano produkując taksówki, zwłaszcza dla Londynu właśnie w Paisley już od 1919 roku.

Pierwszym modelem był Mk 1 cieszący się wysoką renomą.
W 1923 wszedł model Mk 2, zastąpiony z czasem mniejszym, bardziej ekonomicznym Mk3.
Po upadku koncernu William Beardmore and Company spółka Beardmore Motors Limited została wykupiona i produkcję w 1929 roku przeniesiono ze Szkocji do Londynu.
Wówczas wprowadzono do produkcji serię "Paramount" z modelami Mk4 (1932), Mk5 (1935), Mk6 (1936).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beardmore

Droga taksówka?

Dla niektórych taksówka jest zbyt drogą opcją transportu i w sumie w porównaniu do ceny bilety komunikacji miejskiej to taxi rzeczywiście ma wygórowaną cenę.
Jednak taksówki mają jedna ważną przewagę nad komunikacją miejską, mianowicie dowolne miejsce odbioru pasażera i zawiezienie go pod wskazany adres. Bywa, ze taksówka to jedyna opcja dostania się w odległe miejsce.
Czasami nie ma nigdzie w okolicy przystanku autobusowego, albo godzina jest późna i następny transport publiczny pojawi się dopiero nad ranem.

To właśnie w takich przypadkach, nawet Ci najbardziej skąpi, zadzwonią po taksówkę, aby dowiozła ich na miejsce.

Cytat z Wikipedii o Publicznym transporcie zbiorowym

W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r.
o publicznym transporcie zbiorowym. Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie: umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem, potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu. Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy
.
Dodane: 05-09-2016 15:14

Tagi: Warszawa transport przewóz osób taxi transport osobowy