protezy jastrzębie

Uszkodzenie w uzębieniu to często duży problem, zwłaszcza jeżeli są to zęby stałe.

Na szczęście rozwiązują problem.

Protetyka stomatologiczna

protezy jastrzębie
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.).
Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne.

Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna

Powikłania z powodu braków

Kiedy warto wykonać protezę z implantem? To pytanie pewnie nurtuje wiele osób, ale mało kto decyduje się pójść z tym do specjalisty. Ludzie obawiają się kosztów związanych z takim leczeniem protetycznym. Co jest błędnym podejściem, ponieważ nieleczone ubytki w zębach mogą powodować nieciekawe skutki uboczne. Wady zgryzu, zmiany zwyrodnieniowe stawu żuchwy i tym podobne skutki nieleczenia ubytków zębowych. Wystarczy jedna wizyta, aby ustalić ze stomatologiem taktykę postępowania i wyleczyć ubytki, które są najgroźniejsze.

Uzupełnienie uzębienia

Utrata stałego uzębienia nie oznacza utraty ładnego uśmiechu na resztę życia.

Nowoczesna medycyna, a w zasadzie implantologia jest w stanie przywrócić nam każdy rodzaj ubytku w uzębieniu. Mnogość różnych rozwiązań i możliwości umożliwia dobranie odpowiedniego rodzaju uzupełnienia dla każdego.

Oczywiście te najnowocześniejsze opcje implantów oraz koron są najdroższe, ale również w wersji tańszych każdy znajdzie coś dla siebie.

Najważniejsze to znaleźć odpowiedniego specjalistę, który doradzi najlepsze rozwiązanie..

Widok do druku:

protezy jastrzębie