Kto potrzebuje usług geodetów? Na pewno ludzie zajmujący się działkami, którzy firm wykonawczych szukają lokalnie: . O geodezji.

Mapki,a le i coś jeszcze...

geodezja jaworGeodezja to nie tylko mapki i prezentacje graficzne pomiarów terenowych- jak mogłoby się wydawać.
Geodeci wykonują również sporo tzw.
papierkowej roboty. Głównie chodzi tutaj o dokumenty dotyczące rozgraniczania działek, czy inwentaryzacje różnego typu. Zadania geodety nie ograniczają się więc jedynie do interpretacji i nanoszenia poprawek na mapki.
Co wyjaśnia powód dla którego geodeci są dobrze obeznani w prawie dot.
działek i inwentarza.
Bez tej wiedzy nie mogliby sprawować swojej funkcji w należyty sposób.

O Tachimetrze

Instrument ten był wykorzystywany w klasycznej tachimetrii, czyli ?masowym? pomiarze położenia punktów terenowych przy "mapowaniu" terenu w celu sporządzenia map w skalach od 1:10000 do 1:25000. Tachimetria polega na pomiarze sytuacyjno-wysokościowym wykonywanym metodą biegunową, do określania położenia sytuacyjnego punktów szczegółowych, oraz niwelacji trygonometrycznej, do określania wysokości tych punktów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tachimetr

Kształcenie przyszłego geodety

geodezja jawor Droga kształcenia przyszłych geodetów jest dość trudna i wymagająca, jest to w końcu zawód wymagający pewnych ściśle określonych umiejętności, ale również i predyspozycji. Technika budowlane często maja kierunek geodezyjny na który można się zapisać i w ten sposób zacząć swoją przygodę z tą dziedziną.
Jest to niezły początek i pozwala przyswoić pewne podstawy i w razie czego zrezygnować i jeżeli to nie dla nas. Oczywiście można skończyć liceum i pójść na studia geodezyjne, jednak to dla niektórych skok na zbyt głęboką wodę, z powodu wysokiego poziomu startowego przedmiotów..
Dodane: 25-01-2016 07:18

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo jawor

Widok do druku:

geodezja jawor