Spódnice ICHI

Modna i stylowa spódnica praktycznie zawsze będzie dobrze wyglądała, jeżeli tylko zostanie dobrze dobrana.
Warto porozglądać się w sklepach internetowych takich jak . Często mają na stanie wiele znanych marek spódnic i nie tylko. Krótko o spódnicach i spódniczkach.

Wikipedia i mikrospódnica

Mikrospódnica, mikrospódniczka (ang.
microskirt) ? bardzo krótka spódnica, która jest dłuższa niż taśma, ale krótsza niż minispódniczka.
Jej długość wynosi zwykle od 13 do 20 cm.
Spódnica tej długości odsłania zwykle część ud i pośladków.
Aby tego uniknąć, mikrospódnica często noszona jest z rajstopami lub legginsami.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrospódnica

O spódnicy jako takiej

Spódnice ICHI Słysząc czy czytając o spódnicy ołówkowej zastanawiamy się co to właściwie jest- bo co ma ołówek do spódnicy? Postaram się choć trochę przybliżyć o co dokładnie chodzi.
Spódnica ołówkowa to rodzaj obcisłej spódnicy charakteryzujący się lekkim zwężeniem u dołu i u góry co optycznie powiększa nieco biodra. Posiada wysoki stan oraz rozcięcie z tyłu. Jest elegancka i ponadczasowa, bardzo chętnie noszona zarówno do pracy, oficjalne spotkania jak i na randkę. Podkreśla kobiece kształty i ukrywa małe niedoskonałości, doskonale się nadaje dla kobiet szczupłych niezależnie od wieku.

Spódnica nie zawsze była damska

Przechodząc obok sklepu z ubraniami widzicie manekina ubranego w spódnicę- oczywiście, manekin przypomina kobietę bowiem utarło się w naszych oczach iż jest to strój typowo damski, ale nie zawsze tak było.
Kiedyś był to strój tylko i wyłącznie męski, bowiem kobiety chcąc zasłonić górną część ciała zakładały suknie.

Mężczyznom wystarczył materiał opleciony wokół bioder, który z czasem został wyparty przez spodnie.

Obecnie męskie spódnice wciąż występują choć o wiele rzadziej od męskich, są głównie wykorzystywane pośród subkultur takich jak pagan goci, ale nie zaginęły w miejscach gdzie stanowią typowy dla danego kraju ubiór- najbardziej znanym i rozpoznawalnym tu przykładem jest Szkocja i jej szkockiej kilty..

Widok do druku:

Spódnice ICHI