bakłażan przepis

Kuchnia polska - jak już pisałam - jest tak naprawdę bardzo bogata w smaki. Jest to jednak ciągle kuchnia nieodkryta, zapomniana. Przeciętnym Polakom, nasza narodowa kuchnia kojarzy się z żurkiem i bigosem. I ze schabowym oczywiście (który, o ironio - polski wcale nie jest, tylko austriacki).
Ta zapomniana część naszej kuchni to głównie tradycje mieszczańskie i szlacheckie....Kuchnia polska - jak już pisałam - jest tak naprawdę bardzo bogata w smaki.

Jest to jednak ciągle kuchnia nieodkryta, zapomniana.

Przeciętnym Polakom, nasza narodowa kuchnia kojarzy się z żurkiem i bigosem.

I ze schabowym oczywiście (który, o ironio - polski wcale nie jest, tylko austriacki).

Ta zapomniana część naszej kuchni to głównie tradycje mieszczańskie i szlacheckie.
To zapomniane warzywa, takie jak topinambur, pasternak, czy skorzonera. To dziczyzna, gęsi i perliczki. To grzyby i bogactwo przypraw, takich jak szafran.

To miody - zarówno te pitne, jak i "zwyczajne".

To cała masa regionalnych skarbów, jak ser koryciński, oscypek, lokalne wędliny. Jednak gdzie możemy tych potraw spróbować? Czy można pójść do restauracji z kuchnią polską i dostać jedno z wyjątkowych dań tradycyjnej kuchni polskiej? No nie bardzo.
Nawet z dobrym żurkiem kiepsko.
Bo bywa nawet, że z paczki.
Ale jest nadzieja. Mamy pierwszą gwiazdkę Michelin dla Wojciecha Amaro, który bazuje na tych zapomnianych smakach. I tworzy cuda.

Jednak wiadomo, że to zupełnie inny poziom.

To nie są zwyczajne dania, to są skomplikowane kompozycje smaków i metod przyrządzania. Brakuje zwykłych restauracji z prawdziwą kuchnią polską.

Jest ich bardzo niewiele.

A szkoda. Bo warto dbać o tożsamość narodową, na którą składa się również kuchnia polska.

musaka przepis Polecam również bakłażan przepis - to całkiem niezłe Na temat musaka przepis to też niezłe info Jeśli mowa o bakłażan przepis to wspomnę też o innych źródłach.

bakłażan przepis .
Dodane: 09-06-2014 11:54

Tagi: moussaka bakłażan kuchnia grecka moussaka przepis

Widok do druku:

bakłażan przepis