Każde urządzenie potrzebuje określonych materiałów eksploatacyjnych.

Coraz więcej sklepów internetowych trudni się sprzedażą artykułów, takich jak papier do plotera .
Więcej o papierze poniżej.

Masa papierowa i jej droga do papieru

Produkcja papieru to fascynujący proces, kto nie uczestniczył w warsztatach...czerpania papieru sporo stracił.
Oczywiście na takowych warsztatach pokazuje się stare metody pozyskiwania papieru, który tak naprawdę w niczym nie przypomina tego, którego używamy na co dzień. Współczesna linia produkcji papieru zakłada przede wszystkim większą skalę i obejmuje przygotowanie masy w kadziach (różne receptury dla rożnych typów papieru). Po przygotowaniu masy papierniczej wlewa się ją na sito z określoną prędkością.

To tu następuje wstępne pozbawienie masy papierniczej wilgotności.

Końcowym etapem jest wygładzenie papieru przez tzw.
kaladremy czyli duże wały.
Tak przygotowany papier jest cięty i nawijany na role.

Co to papier

Papier (z gr.
??????? (pápyros), łac.
carta papirea) ? spilśniona na sicie masa włóknista pochodzenia organicznego o gramaturze od 28 do 200 g/m?. Wytwarzany poprzez ułożenie na sicie włókien.
Papier jest wytwarzany w formie arkuszy lub wstęgi nawijanej w zwoje.
Po uformowaniu masy na sicie jest odwadniany, prasowany, suszony i gładzony w podzielonych etapach ciągłego procesu wytwarzania. Używane są zwykle włókna organiczne: z celulozy, włókno ścieru drzewnego ? otrzymywane poprzez starcie i zmielenie bali sosnowych (tzw. papierówki) w procesie rozwłókniania mechanicznego. Czasem stosowany jest proces rozwłókniania chemicznego i mają zastosowanie inne włókna roślinne (słoma, trzcina, bawełna, len, konopie, bambus).
Zastosowanie ma też makulatura uprzednio poddana procesowi dyspersji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Papier

Nowy rodzaj papieru

Papier elektroniczny czy kiedykolwiek zastąpi ten tradycyjny? Jest całkiem duża szansa, że tak! E-papier to stosunkowo nowy i mało znany wynalazek i póki co służy raczej jako gadżet.
Jednak posiada sporo możliwości, a jego dalszy rozwój może przynieść naprawdę sporą redukcję zapotrzebowania na papier analogowy.

Taki papier ma jak najbardziej przypominać ten tradycyjny- gabaryty, giętkość.

Głównie przewiduje się zastosowanie dla e-papieru w prasie.
Zamiast chodzić codziennie do sklepu po egzemplarz gazety będzie można wykupić abonament i obejrzeć najnowsze wiadomości na naszym e-papierze.

Z konceptu przypomina to tablet, jednak ma posiadać ograniczoną funkcjonalność, a bateria w zamyśle będzie starczała na dłużej..

Dodane: 22-09-2015 10:44

Tagi: druk drukarnia poligrafia reklama papier ploter

Widok do druku:

Drukuj