smary przemysłowe

Rola smaru

Smarowanie ? doprowadzenie smaru stałego (plastycznego), ciekłego (oleju), ciała stałego (np.
dwusiarczek molibdenu, grafit) bądź gazowego w miejsce styku współpracujących części maszyn lub urządzeń.
Przy konstrukcji poszczególnych węzłów tarcia, należy przewidzieć odpowiednie smarowanie, gdyż ma ono decydujący wpływ na zużycie cierne a tym samym ich niezawodność i trwałość oraz na straty mocy (dyssypację). Środek smarny jest częścią konstrukcyjną maszyny. Najkorzystniejsze smarowanie uzyskuje się dzięki środkom smarnym płynnym, gdyż najłatwiej i najprecyzyjniej można je doprowadzić do węzłów tarcia. Zadania smarowania : zmniejszanie tarcia, usuwanie zanieczyszczeń ze współpracujących części, ochrona przed korozją, odprowadzenie ciepła z obszaru tarcia, tłumienie drgań, amortyzacja obciążeń uderzeniowych, zmniejszenie luzów i skutków ich powiększania się.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smarowanie

O smarach maszynowych

Smary maszynowe (smar Tovotte'a, Towot, niepoprawnie tabot, tawot1) ? grupa smarów zawierających rafinowane oleje mineralne, zagęszczacze (mydła wapniowe) i wodę jako stabilizator.
Stosowane do smarowania łożysk ślizgowych i powierzchni maszyn pracujących w niezbyt wysokiej temperaturze (od ?10 do 60 °C).

Odporne na wilgoć2. Obecnie handlowo dostępne w Polsce smary o nazwie "Towot" oparte są na zagęszczaczu litowym, a ich temperatura pracy zawiera się w zakresie od ?20 °C (lub niżej) do 120 °C (lub wyżej). Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smar_maszynowy

Potrzebny odpoczynek w czasie długiej podróży

smary przemysłowe Coraz większa liczba kierowców, którzy wyruszają w daleką podróż posiada świadomość tego, że powinni regularnie odpoczywać i robić sobie przerwy w czasie jazdy.

Taką przerwę mogą oni przeznaczyć na zjedzenie małego posiłku, chwilę drzemki w pokoju hotelowym czy zrobienie potrzebnych zakupów.

Niektórzy kierowcy wykorzystują swoją przerwę na wizytę na stacji benzynowej. W czasie takiej wizyty będą mogli zatankować samochód, a także poprosić o zrobienie jego szybkiego przeglądu przez pracowników stacji benzynowej, którzy sprawdzą poziom oleju silnikowego w samochodzie swojego klienta, a także określą, czy używa on oleju o dobrej jakości i doradzą mu, w jaki sposób powinien dbać o swój samochód. .
Dodane: 20-07-2016 07:00

Tagi: smary ambersil

Widok do druku:

smary przemysłowe