Olej penetrujący

smary do łańcuchówCzym jest ten tajemniczy olej penetrujący i na czym polega owo penetrowanie? Każdy kto miał okazję popracować pod podwoziem samochodu wie jakim problemem jest odkręcenie zardzewiałych śrub (nakrętek lub samych śrub).
Trudność w odkręceniu takiej śruby spowodowana jest wypełnieniem gwintu poprzez korozję - to łączy materiał nakrętki oraz śruby. W tym momencie właśnie do gry wchodzą oleje penetrujące - problematyczną śrubę należy spryskać takim olejem i pozostawić na kilkanaście minut. W tym czasie olej będzie wnikał w przestrzenie skorodowanego gwintu.
Dzięki właściwościom smarnym ułatwia to odkręcenie takiej śruby.

Elektronika - za Wikipedią:

Elektronika (z gr.
elektron 'bursztyn, który można naelektryzować przez potarcie' i -ikos 'na sposób; odnoszący się do')1 ? dziedzina techniki i nauki zajmująca się obwodami elektrycznymi zawierającymi, obok elementów elektronicznych biernych, elementy aktywne takie jak lampy próżniowe, tranzystory i diody.

W obwodach takich można wzmacniać słabe sygnały dzięki nieliniowym charakterystykom elementów czynnych (i ich możliwościom sterowania przepływem elektronów).

Podobnie możliwość pracy urządzeń jako przełączniki pozwala na przetwarzanie sygnałów cyfrowych. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektronika

Uszkodzenie elektroniki przez wodę

smary do łańcuchów Jak wiadomo elektronika nie lubi kontaktu z wodą.
Wystarczy przypomnieć sobie o zalanych telefonach czy laptopach.
Właściciele tych urządzeń muszą mieć dużo szczęścia żeby wyszły one cało z takiej przygody.
Kluczowe jest to żeby urządzenie jak najszybciej wyłączyć - bo woda przewodzi prąd i może zwierać styki w urządzeniu tam gdzie producent nie planował ich zwierania co może prowadzić do spalenia urządzenia i nieodwracalnego jego zniszczenia. Na szczęście same układy, płyty główne mają dość dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

Dzięki temu wystarczy taki telefon rozebrać, starannie wysuszyć i jest bardzo duża szansa, że wyjdzie z opresji cało. Najgorszym możliwym scenariuszem jest zalanie płynem zawierającym nie tylko wodę - na przykład zalanie laptopa piwem (problem studencki) - mało, że trzeba go wysuszyć to najpierw trzeba go oczyścić z lepkiej cieczy - są do tego odpowiednie środki..

Dodane: 04-09-2016 08:16

Tagi: smary ambersil

Widok do druku:

smary do łańcuchów