odżywki białkowe sklep

Przy wyborze marki suplementów warto kierować się wszelkimi opiniami.
Najważniejsza jest przyswajalność.

W sumie można zasięgnąć rady w jakimś sklepie, np.

.

Historia kulturystyki

Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku.

Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.

Kulturystyka jako dyscyplina sportowa wyodrębniła się pod koniec lat 40.

w USA za sprawą braci Bena i Joe Weiderów, którzy w 1946 założyli IFBB.

Jednym z najsłynniejszych kulturystów jest Arnold Schwarzenegger, który zdobył 7 tytułów Mr. Olympia (1970-1975 i 1980) i 5 tytułów Mister Universe.

Wielokrotnie zdobywał też nagrody w konkursach Mister World, Mister International czy Mister Europe. Od 1970 roku organizowane są również zawody dla kobiet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka

Bogaty wybór smaków

Odżywki białkowe najczęściej są sprzedawane w postaci proszku, który osoba zażywająca ten produkt rozpuszcza w odpowiedniej ilości wody.

W związku z tym, że substancje białkowe nie mają zbyt przyjemnego dla konsumenta smaku, do większości produktów takich, jak odżywki białkowe jest dodawana substancja smakowa.

I tak, możemy obecnie na rynku spotkać odżywki nie tylko o popularnych owocowych smakach, jak na przykład smak truskawkowy czy wiśniowy, ale także o bardziej wyszukanych.

Do rzadziej spotykanych smaków należą na przykład odżywki o smaku tiramisu czy o smaku ciasteczek.
Różne smaki są związane także z różną zawartością białka w konkretnej odżywce.

Suplementy diety - definicja w Wikipedii

odżywki białkowe sklep
Suplementy zazwyczaj są produkowane i wprowadzane do obrotu w formie umożliwiającej ich precyzyjne i łatwe dawkowanie, co w połączeniu z często spotykaną sprzedażą w aptekach może sugerować ich związek z lekami.
Jednak w Unii Europejskiej suplementy diety nie były i nie są traktowane jak leki.
W Polsce suplementy diety dopuszcza do obrotu Główny Inspektor Sanitarny i podległe mu urzędy (a nie Główny Inspektor Farmaceutyczny lub Urząd Rejestracji Leków i Produktów Biobójczych). Istnieje bliski związek pomiędzy zdrowiem człowieka, długością i jakością jego życia, a charakterystyką jego odżywiania się.

Do normalnego funkcjonowania komórek organizmu niezbędnych jest wiele mikroskładników, których część może być dostarczana w postaci suplementów diety.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_diety.
Dodane: 31-05-2016 04:45

Tagi: sklep odżywki trening białko białkowe odżywki

Widok do druku:

odżywki białkowe sklep