meble prowansalskie

Sposobów umeblowania mieszkań i domów jest sporo, choćby styl prowansalski.
Nie da rady bez odpowiednich zakupów: . o stylach w tym artykule.

Stylowe żyrandole

Żyrandol (z fr.

girandole) ? zazwyczaj elektryczne urządzenie oświetleniowe lub świecznik montowany do sufitu...pomieszczenia.

Występuje zarówno w mieszkaniach, jak i w wielkogabarytowych salach, holach i widowniach.

Zawiera od jednego do bardzo wielu punktów świetlnych. W pomieszczeniach bardzo wielkich może mieć skomplikowaną konstrukcję i składać się z wielkiej ilości elementów ozdobnych, często szklanych lub kryształowych. Żyrandole były używane już w średniowieczu w kościołach, klasztorach i zamkach dla lepszego oświetlania większych sal. Zazwyczaj miały postać drewnianego krzyża, przymocowanego linami do powały, na ramionach którego umieszczano świece.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żyrandol

Francja i styl

Francja to niewątpliwie stolica stylu i modu.
Dlatego wiele sławnych projektantów mody i artystów chce pokazywać swoje dzieła i kreacje właśnie tam, a zwłaszcza w Paryżu. Salon w stylu francuskim to przede wszystkim ekspozycja i prezentacja mebli oraz szkła.
Meble powinny być stylizowane na XVII- i XVIII wiek.
Lekko zaokrąglone kształty, złocenia i zdobienia.
Co to za francuski salon bez żyrandola z kryształkami? To absolutna podstawa- bez tego możemy zapomnieć o właściwym nastroju panującym w takim pomieszczeniu.

Natura w domu ? styl prowansalski

meble prowansalskie Połączenie ozdób w mieszkaniu z motywami roślinnymi, meble z litego drewna wykończone w kwieciste, delikatne wzorki. Pościel w lawendowym kolorze i do tego lampki cotton ball.

Taki obraz moglibyśmy zobaczyć w typowym pomieszczeniu urządzonym na styl prowansalski. To bardzo harmonijny i stonowany styl w którym każdy powinien czuć się dobrze i swobodnie.

Pomieszczenia w takim stylu są idealne do odpoczynku i relaksu.

Nawet dla osób, którzy wolą pomieszczenia w stylu minimalistycznym styl prowansalski będzie się podobał.

Stroimy dom

Wystrój pomieszczenia jest niezwykle ważny dla efektu końcowego. Wszystko zależy od naszej własnej inwencji twórczej i tego co chcemy osiągnąć.

Warto jednak, przed przystąpieniem do planowania wystroju, zainspirować się już istniejącymi pomieszczeniami i stylami. Dobrze jest też wybrać się do kilku sklepów z meblami i poszukać pasujących do siebie elementów, bo nie w każdym sklepie kupimy wszystko pod 'zestaw'.

Może to powodować pewne problemy z dopasowaniem tego wszystkiego w całość Jeżeli nie możemy znaleźć inspiracji nie róbmy niczego na siłę. Warto wtedy zasięgnąć porady znajomych i rodziny, a w ostateczności projektanta wnętrz.

.

Dodane: 31-08-2015 17:03

Tagi: meble prowansalskie dekorowanie aranżowanie

Widok do druku:

meble prowansalskie