Każdy PC lub też komputer przenośny pewnego dnia przestanie działać i tego nie można tego przewidzieć. Na szczęście serwisów komputerowych nie brakuje i bez problemu można naprawić komputer np. .
Dzisiaj kilka kwestii dotyczących serwisowania i naprawiania komputerów i laptopów.

Czemu laptopy są awaryjne?

taniserwis24.plLaptopa jest dużo łatwiej uszkodzić niż komputer stacjonarny.
Częste awarie wśród komputerów przenośnych to pęknięta matryca, złamane zawiasy, czy też zimne luty powstałe z powodu przegrzania laptopa.
Częstą przyczyną tych usterek jest nieuważne obchodzenie się ze sprzętem i nie dbanie o niego w należyty sposób.

Dużo osób przesiaduje z laptopem na kolanach i trzyma go na kanapie lub pościeli, gdzie nie ma możliwości dobrej wentylacji.

Łatwo tez wtedy go zwyczajnie upuścić i już usterka warta kilkaset złotych gotowa. Należy pamiętać, że w laptopie jest dużo mniej miejsca, więc układ chłodzenia musi być czyszczony regularnie, aby był wydajny. Wystarczy kupić sprężone powietrze i przedmuchać grill z boku i z dołu komputera.

Laptop i komputer - różnice w naprawie

taniserwis24.pl Naprawianie komputerów w porównaniu do serwisowania laptopów to rzecz prosta i łatwa.
Laptopy są bardzo skondensowane jeżeli chodzi o elektronikę, nic dziwnego, bo przecież wszystkie układy muszą się zmieścić w małej i przenośnej obudowie.
Powoduje to większe problemy z naprawianiem takiego przenośnego komputera.
Mała ilość miejsca oraz mikroskopijne elementy scalone znacznie utrudniają diagnozę, a co dopiero naprawę. W komputerze stacjonarnym wszystko ma dużo miejsca, karta graficzna jest jako osobna karta, wiec jej wymiana jest dziecinnie prosta.
W przypadku laptopa niestety większość kart graficznych jest zintegrowana, co oznacza konieczność lutowania nowego układu scalonego bezpośrednio do płyty głównej. Wiadomo coś za coś i laptop przecież musi być mobilny i nieduży, a stary, dobry PC może zajmować tyle miejsca ile potrzebuje.

Wymagania do pracy jako serwisant

Serwisanci pracujący w zawodzie rzadko posiadają wykształcenie elektrotechniczne, z reguły są to albo pasjonaci albo informatycy po technikum, bądź studiach.
Sama praca w serwisie wymaga oczywiście pewnych umiejętności, jednak jest to przede wszystkim doświadczenie zdobywane przez kolejne lata pracy w zawodzie.
Początki zawsze są trudne i ciężkie. Podstawowe czynności serwisowe takie jak np.
instalacja systemu i sterowników jest w stanie wykonać przeciętnie zaznajomiony z komputerem użytkownik.
Jednak wszelkie prace wewnątrz maszyny są już bardziej skomplikowane i wymagają odpowiedniego przygotowania, Podczas zwykłego czyszczenia laptopa z kurzu trzeba co nieco wiedzieć o jego konstrukcji, aby niczego nie uszkodzić rozkładając go na części..

Widok do druku:

taniserwis24.pl