naprawa komputerów kraków

Każdy PC czy laptop pewnego dnia przestanie działać i tego nie można tego przewidzieć.
Na szczęście serwisów komputerowych nie brakuje i można skorzystać z usług np.
.

Dzisiaj parę spraw odnośnie naprawy komputerów i laptopów.

Naprawa komputera vs.
naprawa laptopaNaprawianie komputerów w porównaniu do serwisowania laptopów to rzecz prosta i łatwa.
Laptopy są bardzo skondensowane jeżeli chodzi o elektronikę, nic dziwnego, bo przecież wszystkie układy muszą się zmieścić w małej i przenośnej obudowie.
Powoduje to większe problemy z naprawianiem takiego przenośnego komputera.
Mała ilość miejsca oraz mikroskopijne elementy scalone znacznie utrudniają diagnozę, a co dopiero naprawę. W komputerze stacjonarnym wszystko ma dużo miejsca, karta graficzna jest jako osobna karta, wiec jej wymiana jest dziecinnie prosta.
W przypadku laptopa niestety większość kart graficznych jest zintegrowana, co oznacza konieczność lutowania nowego układu scalonego bezpośrednio do płyty głównej. Wiadomo coś za coś i laptop przecież musi być mobilny i nieduży, a stary, dobry PC może zajmować tyle miejsca ile potrzebuje.

Laptop w Wiki

naprawa komputerów kraków
Laptopy są zbudowane przeważnie jako pojedyncze niewielkie zamykane urządzenia, w których znajdują się wszystkie podzespoły wewnętrzne (procesor, pamięć, itd.), wybrane wejścia dla nośników (DVD-ROM, USB), złącza (HDMI, D-Sub, itd.) urządzenia komunikacji z użytkownikiem (klawiatura, ekran TFT oraz TrackPoint lub touchpad).
Ekran notebooka jest wykonany w technologii TFT o rozmiarze 12-21 cali (poniżej 12 cali komputery przenośne klasyfikuje się jako netbooki).
Wszystkie obecnie produkowane laptopy są wyposażone w ekrany panoramiczne (o proporcjach 16:9).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop

Wymagania do pracy jako serwisant

Serwisanci pracujący w zawodzie rzadko posiadają wykształcenie elektrotechniczne, z reguły są to albo pasjonaci albo informatycy po technikum, bądź studiach.
Sama praca w serwisie wymaga oczywiście pewnych umiejętności, jednak jest to przede wszystkim doświadczenie zdobywane przez kolejne lata pracy w zawodzie.
Początki zawsze są trudne i ciężkie. Podstawowe czynności serwisowe takie jak np. instalacja systemu i sterowników jest w stanie wykonać przeciętnie zaznajomiony z komputerem użytkownik. Jednak wszelkie prace wewnątrz maszyny są już bardziej skomplikowane i wymagają odpowiedniego przygotowania, Podczas zwykłego czyszczenia laptopa z kurzu trzeba co nieco wiedzieć o jego konstrukcji, aby niczego nie uszkodzić rozkładając go na części..