sauny combi podhale

Sauna to świetny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu

Mokra, czy sucha?

Sauny dzielą się na mokre (czyli takie z wysoką wilgotnością powietrza) oraz suche - gdzie wilgotność nie przekracza 15%.
Sauny fińskie zaliczają się do tego drugiego typu.

Trudno powiedzieć, które są lepszym rozwiązaniem, myślę jednak że wysoka wilgotność może być bardziej męcząca. Sauny fińskie są wykonane z drewna, a źródłem ciepła jest najczęściej piec na drewno, lub taki wyłożony kamieniami.

Pamiętajmy, by nie spędzać zbyt dużo czasu w saunie, bo możemy sobie niechcący zaszkodzić.

Kilka wskazówek, jak korzystać

No dobrze - sauna ma wiele zalet, ale jak należy z niej korzystać? Przede wszystkim cały efekt polega na tym, że należy na przemian ogrzewać i wychładzać swoje ciało.
Pamiętaj - żadnej biżuterii! Ze względu na panującą wewnątrz wysoką temperaturę mogą dotkliwie poparzyć. Warto zapamiętać również to, że ciało powinno być bardzo dokładnie wysuszone - krople wody, również mogą poparzyć. Z tego samego powodu, należy uważać na tatuaże. Ile powinna trwać sesja? Na początku kilka minut (czyli 2 do 3) potem można wydłużyć od 5-10 minut.
Warto wiedzieć również, że im wyższa temperatura panuje wewnątrz, tym krócej powinniśmy w saunie przebywać, i tym dłużej należy się schładzać.

Czy warto korzystać z sauny?

sauny combi podhale Warto korzystać z sauny! Jest to świetne rozwiązanie po treningu, ponieważ poprawia wydolność organizmu.
Dlatego sauny są coraz częściej spotykanym wyposażeniem w klubach fitness.
Dlaczego warto spróbować? Można się zrelaksować, pozwolić swoim mięśniom na regenerację, czy też oczyścić ciało z toksyn.

Sauna działa prozdrowotnie i jest wskazana jako forma terapii w wielu schorzeniach.

Przykłady - nadciśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów, napięcia mięśniowe, czy też choroby płuc.
Jednak zanim spróbujesz prozdrowotnych zalet sauny, warto na wszelki wypadek skonsultować się z lekarzem.
.

Widok do druku:

sauny combi podhale