renowacja skór legnica

Meble skórzane są ładne i wytrzymałe, pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy.

Niestety takie meble może się łatwo zniszczyć, ale całe szczęście mamy na rynku usługi takie jak , za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.

Szare mydło i woda.

Czyszczenie skóryKażdy lubi po ciężkim dniu pracy usiąść w wygodnym fotelu lub rozłożyć nogi na kanapie.

Jednak kiedy nasze meble wypoczynkowe są skórzane to trzeba o nie odpowiednio zadbać, abyśmy mogli cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długie lata.

Skóra na meblach wymaga stosowania odpowiednich środków czyszczących i pielęgnujących, aby zachowała sprężystość i była bardziej odporna na tarcie, temperaturę i zabrudzenia. Przede wszystkim skórzane meble i odzież trzeba regularnie czyścić przy pomocy łagodnych środków myjących i delikatnej gąbki.

Najlepsze ponoć jest szare mydło oraz ciepłą woda.

Do tego ściereczka z mikrofibry i można przystąpić do czyszczenia.

Należy pamiętać, aby nie szorować zbyt mocno, a po zakończonym czyszczeniu zabezpieczyć mebel specjalnym preparatem.

O licu w Wikipedii

renowacja skór legnica
Lico ? górna, najbardziej zewnętrzna część skóry właściwej nosząca nazwę błony licowej, którą w garbarstwie określa się nazwą lica skóry. W skórze właściwej można rozróżnić dwie zasadnicze warstwy ? warstwę termostatyczną (papilarną) i warstwę siatkową (retykularną).
Warstwa termostatyczna, która jest istotna w tym artykule, stanowi górną, leżącą bezpośrednio pod naskórkiem warstwę skóry właściwej. Warstwa ta składa się ze stosunkowo cienkich włókien kolagenowych, wytwarzających gęstą i delikatną siatkę przestrzenną.
Im bliżej górnych części warstwy termostatycznej i sąsiedztwa naskórka, tym mniejsza jest grubość włókien i tym delikatniejsza, bardziej zwarta i płaska jest siatka włóknista.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lico_(skóra)

Odnowa butów skórzanych

Skórzane buty są uważane za jedne z bardziej wytrzymałych oraz modnych.
Co roku firmy obuwnicze wypuszczają kolekcje butów właśnie ze skóry naturalnej, które oczywiście swoje kosztują.

jednak co zrobić jeżeli chcemy chodzić w naszych ulubionych butach, ale są już dość mocno zniszczone? Na szczęście jest masa środków pomagających odnowić skórę na butach, meblach i nie tylko.

Można również zanieść buty do specjalisty od renowacji skór, który w ostateczności nawet wymieni skórę na naszych butach na zupełnie nową.
Zazwyczaj jednak wystarczy garść środków i wosków, aby przywrócić naszym butom blask i dawny wygląd..

Widok do druku:

renowacja skór legnica