tanie panele fotowoltaiczne

Ciekawy fakt z Wiki - prysznic słoneczny

tanie panele fotowoltaiczne
Prysznic słoneczny to nazwa urządzenia (ang.
solar shower), które służy do podgrzewania wody do kąpieli przez promieniowanie słoneczne.
Ogrzana woda gromadzona jest w zbiorniku.
Różne rozwiązania techniczne wpływają na sprawność, wydajność, cenę. Prysznic słoneczny w najprostszym wykonaniu to czarna torba foliowa z końcówką natryskową i zaworkiem.

Profesjonalna konstrukcja składa się z kolektora słonecznego umieszczonego na dachu, dużego zbiornika w piwnicy, systemu rur rozprowadzajacych wodę i układu sterującego. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prysznic_s%C5%82oneczny

Zastosowania paneli słonecznych w budynkach

Projektowanie nowoczesnych budynków oznacza wykorzystywanie w nich nowoczesnych rozwiązań budowlanych.
Takie projekty wykonywane są przez fachowe biura projektowe oraz przez projektantów pracujących samodzielnie, ale potrafiących wykonywać rysunki nowoczesnych budynków.
W takich budynkach znajdowane jest miejsce na instalację ogniw fotowoltaicznych, pozwalających na wytwarzanie prądu elektrycznego lub ciepła ze światła słonecznego.
Na życzenie klientów można montować panele słoneczne, które doskonale oświetlają budynek i sprawdzają się w tym lepiej od innych materiałów oraz kolektory słoneczne, które mogą dodatkowo ocieplać budynek.
Mogą one być także wykorzystywane do ocieplania wody domowej, a także do ocieplania wody w przydomowym basenie.

Kolektor fotowoltaiczny - zastosowania

Kolektory słoneczne najpowszechniej wykorzystywane są do: podgrzewania wody użytkowej, podgrzewanie wody basenowej, wspomagania centralnego ogrzewania, chłodzenia budynków, ciepła technologicznego. Do celów tych służą cieczowe kolektory płaskie i próżniowe.

Schemat prostej instalacji do podgrzewania ciepłej wody użytkowej zawiera: kolektory słoneczne (w domkach jednorodzinnych od dwóch do czterech), regulator (uruchamiający pompę obiegu gdy zaistnieje odpowiednia różnica temperatur pomiędzy wyjściem z kolektora a zbiornikiem), pompę, naczynie przeponowe (kompensujące rozszerzalność temperaturową czynnika), zbiornik magazynujący ciepłą wodę użytkową, z dwiema wężownicami lub płaszczami grzejnymi (dolna zasilana czynnikiem z kolektorów słonecznych, górna innym źródłem ciepła), inne źródło ciepła (kocioł, pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82oneczny#Popularne_zastosowania.