Sauna to świetny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu

Na jakie choroby sauna pomoże?

sauna zakopane
Przewlekłe choroby takie jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Obturacyjne choroby płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Choroby kardiologiczne: nadciśnienie w I i II stadium (nieustalone), niedrożność tętnic obwodowych (I i II stopień według Fontaine), dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej niż 6 miesięcy po incydencie). Ogólne wskazania: dla poprawy wydolności (podnosi wydolność w sportach wytrzymałościowych) i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności. Anoreksja. Depresja oraz inne zaburzenia na tle nerwowym (po konsultacji z lekarzem) Bóle reumatyczne, ale nie neuropatyczne. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sauna#Wskazania

Definicja sauny

Sauna ? pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność (w zależności od rodzaju sauny), w którym spędza się od kilku do kilkunastu minut. Pobyt w saunie ma właściwości poprawiające krążenie.
Po pobycie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie.
Sauna najpopularniejsza jest w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, a także w Rosji, odgrywa w tych krajach ważną rolę społeczną.
Sauny były budowane przez Słowian i ludy fińskie (przodków m.in.
dzisiejszych Finów i Estończyków) od niepamiętnych czasów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sauna

Czy warto korzystać z sauny?

sauna zakopane Warto korzystać z sauny! Jest to świetne rozwiązanie po treningu, ponieważ poprawia wydolność organizmu. Dlatego sauny są coraz częściej spotykanym wyposażeniem w klubach fitness.
Dlaczego warto spróbować? Można się zrelaksować, pozwolić swoim mięśniom na regenerację, czy też oczyścić ciało z toksyn.
Sauna działa prozdrowotnie i jest wskazana jako forma terapii w wielu schorzeniach.

Przykłady - nadciśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów, napięcia mięśniowe, czy też choroby płuc.

Jednak zanim spróbujesz prozdrowotnych zalet sauny, warto na wszelki wypadek skonsultować się z lekarzem.
.

Widok do druku:

sauna zakopane