O budowie domu

Dodane: 11-08-2014 17:00
O budowie domu Dom na miarę potrzeb - fantazja? Wiadomo, że budowa domu to olbrzymie przedsięwzięcie, bo trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ważna jest lokalizacja działki, budżet, wielkość, styl, dopasowanie do liczby mieszkańców. To nie jest proste do ogarnięcia i można po drodze popełnić wiele błędów. Wiadomo, że budżet jest ważny. Znaczenie ma też sposób finansowania - kredyt...Dom na miarę potrzeb - fantazja? Wiadomo, że budowa domu to olbrzymie przedsięwzięcie, bo trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ważna jest lokalizacja działki, budżet, wielkość, styl, dopasowanie do liczby mieszkańców. To nie jest proste do ogarnięcia i można po drodze popełnić wiele błędów.

Wiadomo, że budżet jest ważny. Znaczenie ma też sposób finansowania - kredyt na budowę domu narzuca pewne ograniczenia. Koszt i lokalizacja działki to pierwszy problem. Drugim, nie mniej istotnym, a może nawet najważniejszym jest projekt domu.

To trzeba bardzo dobrze przemyśleć, ponieważ będziemy żyć w tym budynku przez długie lata. I być może żyć będą w nim również nasze dzieci. Od czego zacząć wybór projektu? Najważniejsza jest wielkość domu, jego metraż i typ (parterowy, z użytkowym poddaszem, piętrowy). To jet bardzo ważne, ponieważ od wielkości zależy ilość potrzebnych materiałów budowlanych, oraz czas realizacji. Większy dom, większe koszty. Dlatego warto się nad zastanowić. Trzeba też pamiętać, że większa powierzchnia jest droższa w utrzymaniu - ogrzewanie kosztuje. Jeżeli nasza rodzina nie jest zbyt liczna, nie warto budować zbyt wielkiego domu.

To był pierwszy punkt, o którym należy pomyśleć przy wyborze projektu. mieszkania deweloperskie szczecin