Szukasz specjalistycznego ostrza do konkretnego zadania? Zapraszamy tutaj =>

Noże do spawów

nóż delfinGdy już pozbędziemy się maski spawalniczej i odstawimy maszynę do spawania w bezpieczne miejsce żeby się ostudziła, przychodzi czas oceny.
Patrzymy krytycznym wzrokiem na nasze dzieło i czasem zachodzi potrzeba wyrównania naszych spawów.
Co wtedy? Korzystamy oczywiście z przeznaczonego do tego noża oczkowego. Idealnie radzi sobie z tego typu zadaniami - nie ważne czy jest to róg wewnętrzny czy zewnętrzny.
Dzięki temu narzędziu możemy w szybki i efektywny sposób pozbyć się nadmiaru materiału tam gdzie nie powinno go być. Nie wspominając już, że dużo prościej jest to zrobić przy użyciu noża specjalnie do tego przeznaczonego - nieprawdaż?

Nóż do ścinania sznura spawalniczego

Wiele osób może zachodzić w głowę, na co komu potrzebny nóż przy używaniu spawarki? Otóż przydaje się - sznur spawalniczy trzeba czasem przyciąć, a zamiast się z nim siłować przy pomocy zwykłego ostrza, warto użyć profesjonalnego sprzętu. Ponadto, warto też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo - próbując przyciąć kawałek sznura zwykłym nożem, ryzykujesz że coś pójdzie nie tak.
Ostrze może się ześlizgnąć i w najlepszym wypadku po prostu przetniesz powietrze, w najgorszym - siebie.

Przy użyciu profesjonalnego sprzętu nie trzeba się o to martwić, ponieważ nóż jest zrobiony specjalnie w taki sposób by zagwarantować bezpieczeństwo jego użytkowania.

Przycinanie linoleum - wskazówki

nóż delfin Używając profesjonalnego noża do cięcia wykładzin i linoleum, warto zastanowić się chwilę przed poprowadzeniem nieodwracalnego cięcia.
To że ostrze samo w sobie jest wysokiej klasy, nie znaczy że przycinania nie można zepsuć. Należy przede wszystkim zadbać o to, by linia cięcia nie była niczym zastawiona - gdy już się zacznie ciąć, lepiej skończyć to jednym pociągnięciem.

Sprawdzić należy również podłoże pod ciętym materiałem - nóż może się o coś zahaczyć i zejść z linii.

Drugim, nie mniej ważnym elementem, jest upewnienie się że ostrze jest wystarczająco naostrzone i nie równe.
W innym razie, może się okazać ze zrobimy zadziory w materiale zamiast gładkiego cięcia..
Dodane: 09-02-2016 15:18

Tagi: wykładziny remont budowa noże narzędzia nóż

Widok do druku:

nóż delfin