Witaminy w sporcie są tak samo ważne jak białka i inne suplementy.

Warto poszukać .

Definicja diety proteinowej

witamina k2 sklep
Dieta proteinowa ? dieta odchudzająca, której główną zasadą jest jest zwiększenie spożycia białek podczas jednoczesnego ograniczenia spożywania węglowodanów i tłuszczów. Najsłynniejsza dieta proteinowa to tzw.
dieta Dukana, znana też pod nazwą "protal", będącej połączeniem dwóch francuskich wyrazów proteines (proteiny) i alternatives (naprzemiennie) autorstwa byłego1 lekarza Pierre'a Dukana.
Główną zasadą diety jest zwiększenie spożycia białek i jednocześnie ograniczenie spożywania węglowodanów i tłuszczów.
Dieta ta jest krytykowana przez wielu dietetyków jako wyjątkowo szkodliwa m.in.
dla nerek i wątroby2; kwestionowane są też kompetencje samego Dukana3.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_proteinowa

Postanowienie noworoczne

witamina k2 sklep Styczniowy wysyp ćwiczących na siłowniach to coroczna fala ludzi, którzy w ramach postanowień noworocznych postanowili zrobić coś ze swoim ciałem.
Mimo pozorów nie jest to 'urban legend'- wszyscy trochę nabijają się z tego, ale tak na prawdę takich ludzi należy podziwiać.

Ilu jest ludzi, którzy mimo postanowień nie robią nic, aby je spełnić? A pierwszym krokiem do regularnych ćwiczeń jest pójście na siłownię.

Oczywiście nie każdemu przypasuje tryb ćwiczeń z trenerem, a może ilość ludzi będzie przeszkadzała.

Ale osoba siedząca w domu nigdy się tego nie dowie.

Co to są witaminy?

Witaminy ? grupa organicznych związków chemicznych o różnorodnej budowie, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu żywego.
Mogą być pochodzenia naturalnego lub otrzymywane syntetycznie.

Dla człowieka witaminy są egzogenne (ludzki organizm ich nie syntezuje), w związku z czym muszą być dostarczane z pokarmem (najczęściej w postaci prowitamin)1.

Przeciwne działanie do witamin wykazują antywitaminy1. Brak określonej witaminy w organizmie to awitaminoza, niedobór ? hipowitaminoza, zaś nadmiar ? hiperwitaminoza1. Pierwsza odkryta witamina (B1) została wydzielona przez polskiego biochemika Kazimierza Funka w 1913 roku. Wprowadził on również nazwę tej grupy związków (łac.
vita ? 'życie' i amina ? witamina B1 zawierała grupę aminową)1.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Witaminy.
Dodane: 11-02-2016 10:36

Tagi: sklep odżywki suplementy witamina k2 witaminy

Widok do druku:

witamina k2 sklep