Szukasz specjalistycznego ostrza do konkretnego zadania? Zapraszamy tutaj =>

Noże specjalistyczne - spawanie (sznur)

nóż mozartWiele osób może zachodzić w głowę, na co komu potrzebny nóż przy używaniu spawarki? Otóż przydaje się - sznur spawalniczy trzeba czasem przyciąć, a zamiast się z nim siłować przy pomocy zwykłego ostrza, warto użyć profesjonalnego sprzętu. Ponadto, warto też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo - próbując przyciąć kawałek sznura zwykłym nożem, ryzykujesz że coś pójdzie nie tak.
Ostrze może się ześlizgnąć i w najlepszym wypadku po prostu przetniesz powietrze, w najgorszym - siebie.

Przy użyciu profesjonalnego sprzętu nie trzeba się o to martwić, ponieważ nóż jest zrobiony specjalnie w taki sposób by zagwarantować bezpieczeństwo jego użytkowania.

Cięcie wykładzin - kilka porad

Używając profesjonalnego noża do cięcia wykładzin i linoleum, warto zastanowić się chwilę przed poprowadzeniem nieodwracalnego cięcia. To że ostrze samo w sobie jest wysokiej klasy, nie znaczy że przycinania nie można zepsuć. Należy przede wszystkim zadbać o to, by linia cięcia nie była niczym zastawiona - gdy już się zacznie ciąć, lepiej skończyć to jednym pociągnięciem.

Sprawdzić należy również podłoże pod ciętym materiałem - nóż może się o coś zahaczyć i zejść z linii.

Drugim, nie mniej ważnym elementem, jest upewnienie się że ostrze jest wystarczająco naostrzone i nie równe. W innym razie, może się okazać ze zrobimy zadziory w materiale zamiast gładkiego cięcia.

Czym ciąć wykładziny?

nóż mozart Spośród setek różnych rodzai noży, od kuchennych po myśliwskie, spory ich odsetek jest używany na placach budowy.
W różnej formie i czasem nie koniecznie zgodnie z ich domyślnym przeznaczeniem. Noże do wykładzin, które same w sobie posiadają wiele podkategorii, stanowią jedno z podstawowych narzędzi każdego tapicera.
Cechują się wysuwanym płaskim ostrzem, które można regulować w zależności od grubości ciętego materiału.
Ponadto ostrze jest wymienne a rączka dobrze leży w dłoni, aby móc prowadzić równe długie cięcia. Warto też wspomnieć że są niestety nieco droższe od zwykłych, prostych noży.
Jednakże i tak opłaca się sobie taki sprawić, chociażby ze względu na jego niezrównaną poręczność w tego typu robotach..
Dodane: 18-02-2016 03:05

Tagi: wykładziny remont budowa noże narzędzia nóż

Widok do druku:

nóż mozart