Dobra z pewnością pomoże ograniczyć cenę rehabilitacji, ponieważ w zakupie często trzeba było by wydać kilkaset złotych. Wpis o rehabilitacji i sprzęcie medycznym.

Uraz i rehabilitacja

wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego krakówRodzajów i typów urazów jest bardzo dużo, od skręceń przez złamania proste po złamania otwarte, aż po rozległe obrażenia całego ciała.

To właśnie od rodzaju urazu zależy dalszy proces leczenia i ewentualnej rehabilitacji.

W przypadku skręceń rzadko dostaje się skierowanie na rehabilitację, jednak w przypadku złamań i trudniejszych urazach takie skierowanie powinniśmy otrzymać od lekarza prowadzącego.

Przy użyciu odpowiedniego sprzętu i procesu rehabilitacji powrót do zdrowia jest możliwy w większości przypadków, gdy nie jest uszkodzony rdzeń kręgowy, ale nawet i w takich przypadkach czasami udaje się odzyskać sprawność.

Potrzeba rehabilitacji

wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków Rehabilitacja po urazie jest czasami niezbędna, aby w pełni powrócić do zdrowia.

Jest to do tego stopnia ważny proces, że bez niej wiele urazów kończyłoby się trwałym kalectwem poszkodowanych. Jednak na czym ogólnie polega rehabilitacja? Cóż to zależy od samego urazu, ale można uogólnić sam proces to powtarzania kontrolowanych ruchów, aby pobudzić zastane mięśnie do działania i odbudowywania dawnej siły.

Takie ruchy powodują też dużo lepsze ukrwienie oraz przyspieszają regenerację tkanek.

Rehabilitacja ma na celu tez zwiększyć zakres ruchu danej kończyny, czy partii ciała, aż do pełnego lub maksymalnego zakresu ruchu.

O ortezach i ich rodzajach

Wśród stabilizatorów wyróżnić można: ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (? kołnierz ortopedyczny) ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa (? gorset ortopedyczny) ortezy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa ortezy dłoni ortezy stawu barkowego ortezy stawu łokciowego w tym ortezy odwodzące barku ortezy stawu biodrowego w tym ortezy odwiedzeniowe ortezy stawu skokowego ortezy stawu kolanowegoŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza
.