pompy ciepła gdańsk

Istnieje mnogo rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej wydajne. Montaż jednak wymaga dużego doświadczenia, dlatego należy zlecić to firmie, która montuje .

Zbytnie wychłodzenie gruntu

pompy ciepła gdańsk Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii niesie za sobą poważne ryzyko, nawet przy pozyskiwaniu jej z odwiertów do ogrzewania pompą ciepła.
Taki zabieg, który został źle wykonany i źle przeliczony może poskutkować znacznym obniżeniem temperatury gruntu, w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do przymarzania. W przypadku kiedy na działce zaczynają obumierać rośliny i trawa, może to być spowodowane właśnie zbytnim wychłodzeniem gruntu.
Należy wtedy wykonać więcej odwiertów, aby zrównoważyć pobieraną energię.

Definicja i zastosowanie pompy ciepła - Wikipedia

Pompa ciepła ? maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej.
Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych). Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w: gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki), przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu), klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń), chłodnictwie, ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza). podgrzewaniu wody użytkowejŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła

Energia geotermalna

Głównym sposobem pozyskiwania energii geotermalnej jest tworzenie odwiertów do zbiorników gorących wód geotermalnych.
W pewnej odległości od otworu czerpalnego wykonuje się drugi otwór, którym wodę geotermalną po odebraniu od niej ciepła, wtłacza się z powrotem do złoża. Wody geotermiczne są z reguły mocno zasolone, jest to powodem szczególnie trudnych warunków pracy wymienników ciepła i innych elementów armatury instalacji geotermicznych.

Energię geotermiczną wykorzystuje się w układach centralnego ogrzewania jako podstawowe źródło energii cieplnej.

Drugim zastosowaniem energii geotermicznej jest produkcja energii elektrycznej.
Jest to opłacalne jedynie w przypadkach źródeł szczególnie gorącychŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_geotermalna.
Dodane: 13-09-2016 13:51

Tagi: gdańsk usługi dom pompy ciepła ogrzewanie

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk